| HELLBOY32 a întrebat:

, am aceas problema din totdeauna. Am deja 17 ani si inca n-am avut nicio prietena, nici macar nu m-am sarutat pe buze cu o fata, pur si simplu' am impresia ca n-o sa am niciodata o iubita, parca mi-e frica de ele, mereu ma feresc sa stau cu fetele(ca si cum ar fi din instinct, fara sa vreau), mi-e rusine si sa salut o fata, nu ma suport, nu sunt atragator, toata lumea ma considera un ciudat, mereu indepartez lumea de mine. Uneori am impresia ca o sa fiu un betiv singur toata viata.

PS: Stiu ca ma plang mai ceva ca pi2dele, dar un sfat macar sa nu ma simt asa de ratat, m-ar ajuta mult.

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lucreaza cu tine,atat de mult si asa de serios,incat sa devii ceea ce admiri azi cel mai mult,pentru ca omul poate orice.
Ai nevoie de tenacitate,nu de vaicareli,ai nevoie sa hotarasti ce anume vrei exact, pentru ca odata aflat telul, drumul pana acolo il vei gasi.
Nu sta sa te plangi ca nu esti ca ceilalti, bucura-te ca esti unic si deosebit si valorifica-ti sansa!
Uite cateva link-uri, care ti-ar putea folosi:

http://www.consultanta-psihologica.com/o-viziune-asupra-vietii/

http://www.consultanta-psihologica.com/un-plan-spre-succes/

http://www.consultanta-psihologica.com/atitudinea-spre-succes/

http://www.consultanta-psihologica.com/......-fericita/

Daca o sa ai rabdare sa le studiezi,vei vedea ca gandesti gresit si ca poti iesi relativ usor din cusca in care te-ai inchis singur.
Esti extrem de tanar si faci greseala sa vrei sa fii ca ceilalti,ti se pare riscant sa fii tu si nu e bine.
Toti in jurul tau au prieteni si prietene si te simti rau ca nu esti si tu ca ei,vrei sa mergi de mana cu o fata si sa dai glas la ceea ce te framanta.
Nu te grabi.
Echilibreaza-te si integreaza-te,nu astepta sa te bata nimeni pe umar,impune-ti personalitatea,fa-te acceptat.
Un tip indiferent si ciudat este un magnet pentru orice fata,sa stii, fetele sunt mai curioase decat pisicile, ar vrea sa stie TOT!
Lasa autocomptimirea si aerul de victima, este motivul pentru care ele te ocolesc, privirea si atitudinea ta le-alunga!
Fii mai sigur pe tine si vei vedea rezultatul.
Cum?
Citeste ce ti-am trimis si mai vorbim.

| HELLBOY32 explică (pentru greece12):

Multumesc pentru sfaturi, dar nu sunt de acord in totalitate cu dvs., eu unul nu vreau sa fiu ca ceilalti, chiar nu-s genul care sa vrea sa fie in rand cu ceilalti, pentru ca majoritatea sunt o turma de retarzi, eu unul sunt indiferent si ciudat de fel si totusi nu reprezint vreun interes, din ce am observat fetele sunt atrase de cocalari cu masini sau cele de varsta mea ii prefera pe aia de peste 20 de ani, care le *** si le lasa(scuza-mi limbajul), asta-i adevarul, la faza cu prietenii chiar nu-mi doresc, chiar nu-mi place sa fiu sociabil(si asta e o problema la mine) am avut destui, pe unul singur il consider prieten, restul'-s resturi. Multumesc ca v-ati pierdut cateva minute din viata scriindu-mi romanul asta, o sa va mai scriu aici dupa ce citesc linkul'rile, deocamdata n-am avut rabdare. happy

| greece12 a răspuns (pentru HELLBOY32):

Reciteste inca o data "romanul" pe care ti l-am scris, te incurajez sa fii tu, in nici un caz sa fii ca ceilalti, ti-o fi scapat :
"bucura-te ca esti unic si deosebit si valorifica-ti sansa!"
Iar fetele care "sunt atrase de cocalari cu masini" sau "prefera pe aia de peste 20 de ani",sunt fete cu criterii cam superficiale,cauta o fata cu caracter,una de calitate,invata sa observi si o vei gasi!
Gaseste timp sa citesti cu atentie si link-urile respective,te vor ajuta.
Rabdarea,de exemplu, e o calitate, cultiva-ti-o, pentru tine o faci, intr-un prim accept!
Spor!
Si astept noutati!

| mgtow a răspuns:

Deaia exista sex contra cost pentru cei care nu reusesc sa se lege de una

| HELLBOY32 explică (pentru mgtow):

E si asta o solutie...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vai ce frumos te exprimi la final de văicăreală!
Pa, pa.

| HELLBOY32 explică (pentru Legiuitoarea):

*** off laughing, ce-i care-ti vorbesc frumos, te fura.

| justfreelove a răspuns:

Off... timiditatea este atragatoare numai atunci cand este simulata. Pentru fete nu conteaza daca esti bogat sau sarac, bad boy sau dragut...ele se uita numai dupa baietii care le fac sa se simta in siguranta. Cu alte cuvinte, daca nu ai incredere in tine, ele nu te plac.
Tu esti timid pentru ca ai impresia ca ele nu sunt, dar chestia este in felul urmator: Daca ai destul tupeu sa te duci la o fata pe care o placi, sa o privesti in ochii in timp ce sta sprijinita de perete ...sa stai la un sarut distanta de ea si sa ii soptesti incet un compliment mediocru de genu " imi place cum mirosi" sau " iti sta bine in rosu", fata respectiva o sa ramana fara cuvinte si o sa se inroseasca instant. De ce? numai prin faptul ca esti asa de aproape de ea si se simte blocata, vulnerabila si se gandeste la sarut. Daca o saruti se va gandi la tine, daca nu o saruti, tot se va gandi la tine. Dar important este ca ea se simte bagata in seama..si importanta pentru tine.

| neutrino a răspuns:

Tu stii foarte bine ce calitati ai si din ce motive iti este rusine sa saluti o fata. Hai sa dam vina pe varsta si ca mai trebuie sa astepti.

| HELLBOY32 explică (pentru neutrino):

Nu cred ca e de vina varsta, altii la varsta mea le schimba ca pe chiloti.

| Frank51 a răspuns:

Esti virgin si o sa ramai asa toata viata mwahahahaha laughing

| HELLBOY32 explică (pentru Frank51):

Tu vorbesti?, foca **** mele laughing

| aXy99 a răspuns:

Totul la timpul lui happy

| Felys a răspuns:

Poate esti gay si nu stii inca

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Si eu am aceeasi varsta, sunt fata chiar si nu tin cont ca nu am facut nimic din ce ai precizat mai sus, faza cu sarutatul, si faza cu salutatul la fel imi e rusine, nu pot avea incredere ca toata lumea merita atentie.Asa sunt unii oameni se protejeaza, sunt prudenti, de obicei daca pui sentimente suferi.O sa vina timpul tuturor! Nu e nimic reinregula cu tine sa nu crezi asta vei prinde curaj cand o sa vezi ca ai numai de pierdut si nu castigi nimic.Succes!

| HELLBOY32 explică (pentru numauitaoricesevaintampla):

Multumesc, succes si tie!

| nutzyku a răspuns:

Mai intai consulta un psiholog si nu te fac nebun... dar e o problema de psihic...