| GotenKs18 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietena mea pe 22 luna trecuta si nu am ejaculat in ea.In ultima perioada (2-3 luni) i-a venit numai la cate 31 de zile iar luna aceasta i-a venit pe 12 adica tot 31 de zile.I-a tinut 5 zile si am intrebat-o cum a fost si mi-a zis ca in primele zile(asta insemnand 3) au fost cantitati ok ca inainte iar in a 4-a si a 5-a zi au fost cantitati mai mici pentru ca era pe terminate.Intrebarea mea e daca mai poate fi vorba de vreo sarcina.Si care ar fi riscurile sa ramana insarcinata din acel lichid preejaculator, sa aiba "ciclu pe sarcina", asta luand in considerare ca i-a la acelasi interval ca luna trecuta iar de la partida de sex pana cand i-a venit au trecut aproape 3 sapt (19 zile mai exact). Merci anticipat!

6 răspunsuri:
| Daniela1Laur a răspuns:

Deci. parea mea este ca n-a ramas insarcinata. Asa este primele 3 zile sunt cantitati mai insemnate si in ultimele zile curge din ce in ce mai putin deoarece menstruatia e pe terminate. Trecand la subiect, din moment ce are ciclu nu are cum sa ramana insarcinata, doar cu exceptia daca n-ai ejaculat inauntru. Dar daca esti sigur pe ce ai facut, nu exista risc.Sau ca sa fii mai sigur, Cumpara 2 teste de sarcina si vezi ce rezulta.

| DenisIonut01 a răspuns:

Testul de sarcina.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

De acord... Daca vrei sa fii sigur, fa un test de sarcina! Sansele de sarcina sunt mici, dar nu inexistente.Depinde cat de rezistenti sunt 'baietii' tai si in ce faza a ciclului era ea.Chiar daca de data asta glontu' n-a mers la tinta, nu ti-as mai recomanda sa incerci si a doua oara.Convinge-o sa ia anticonceptionale sau treci pe cauciuc.Su iti plac asa de mult jocurile de noroc?(funda?)

| fotbalistata a răspuns:

Nu cred ca ar fi vorba despre o sarcina, stati calmi.

| aly1alyca a răspuns:

Fa un test de sarcina

| efunny a răspuns:

Nu te speria, menstruatia normala la o femeie vine din 28 in 28 de zile si tine intre 4 si 7 zile primele zile este normala, dar dupa 3-4 zile este normal si se poate intampla sa i se opreasca o zi si pe urma iar sa-i curga normal, dar daca vrei sa fi mai sigur de situatie documenteazate despre menstruatie si/sau sa-si faca un test de sarcina.E adevara ca o femeie poate ramane insarcinata si dintr-un picur de sperma, deoarece un picur de sperma contine multi spermatoizi... documenteaza-te pentru. cultura ta generala.