| harpalete88 a întrebat:

Eu si prietena mea am facut sex neprotejat. era in a sasea zi de la terminarea ciclului, nu am ejaculat in interiorul ei dar am avut lichid preejaculator inainte... ea are un ciclu neregulat. se poate sa ramana insarcina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sanse destul de mari, cam 30%.

| fabiola a răspuns:

Tot ce se poate!

| TąNyą a răspuns:

Da se poate să rămână însărcinată să-şi facă un test de sarcină la 21 de zile atunci se poate spune mai clar decât în a 7a zi dacă e sau nu.

Aveţi grijă şi data viitoare protejaţi-vă!

T.

| Cjay a răspuns:

Fii atent ca sa fii sigur ca nu ramane insarcinata spune-i sa ia anticonceptionale. mergeti am2 si luati de la farmacie si gata ati scapat de grije

| PoOfarina a răspuns:

Sa consulte un medic ginecolog ca sa nu faca lucruri de capul ei, iar apoi, daca nu au trecut mai mult de 72 de ore de la contactul sexual, sa ia pastila de a doua zi.
Tocmai pentru ca are un ciclu neregulat, si tocmai pentru ca ovulatia se produce in functie de organismul fiecarei femei, e mai bine ca data viitoare sa va protejati. Prezervativele nu sunt deloc scumpe, mai ales daca te gandesti ca nu mai stai cu stres gandindu`te daca e sau nu insarcinata si evitati sa luati vreo BTS.

Aveti grija de voi!
Pa, pa!