| anonim_4396 a întrebat:

am fost impreuna cu o fata timp de 1 an si ceva....Ne am despartit acum 3 luni. Dupa aceasta perioada m-a cautat si am vb aproape 2 saptamani, acum se fereste de mine si simt ca isi bate joc.Nu inteleg de ce procedeaza asa, nu era mai frumos sa mi zica ca o deranjez si o las in pace? de ce trebuie sa ne batem joc de alte persoane?

Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

Da-o in ma sa. Ce ar fi sa nu o bagi in seama. Relatia a fost, s-a dus, viata merge mai departe. Nu sta sa te gandesti ca ai putea sa recontruiesti relatia si sa va impacati. Un lant daca s-a rupt si il sudezi, tot rupt va ramane. Ce ar fi sa incepi sa cunosti si alte tipe si sa o uiti pe tipa instabila emotional happy

6 răspunsuri:
| Anonima3127 a răspuns:

Sunt unele persoane care nu se pot desprinde asa usor de trecutul lor. 1 an de zile nu e o perioada scurta, pe care o poti uita cat ai clipi. Poate e nesigura de ea, si vrea sa stie ca are pe cineva, acolo pentru ea, indiferent de situatie. Este foarte probabil ca ea sa fie constienta de sentimentele tale fata de ea, si tocmai din acest motiv ar vrea sa profite. Sentimentul acela, cand i-ai da drumul unei persoane, dar stii ca te iubeste, si mereu are grija de tine, si totusi ai vrea sa il pastrezi langa tine, chiar daca tu poate nu mai simti nimic pentru acea persoana.

Sau poate fi una dintre acele persoane, care se simte importanta in momentul in care stie ca cineva sufera dupa ea, si tocmai din aceasta cauza nu iti da pace.

Depinde ce fel de persoana este fosta ta prietena, ce caracter are.

Ar fi bine sa discuti cu ea, sa vezi de ce te cauta, care este scopul ei. Daca ar mai fi sau nu sansa de impacare.

Eu una, din cate am experimentat, am ajuns la concluzia ca, sa ramai prieten cu un fost iubit, nu prea este posibil. Te minti pe tine, pentru a fi aproape de persoana pe care inca o iubesti, si nu poti sa inchei acea etapa, atata timp cat esti in contact cu persoana respectiva.

Multa bafta in continuare, si daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, ma poti contacta in privat!

| neutrino a răspuns:

Fiecare face dupa cum il duce capul!

| AndyLavy a răspuns:

Pentru ca asa sunt unele. nu ai de unde sa stii ce gandeste cu adevarat si nici nu ar trebui sa iti bati capul. vezi.ti de viata ta si ignor.o in totalitate, asta o va durea cu siguranta. vei gasi alta mai buna daca stii ce iti doresti.

| Izomer a răspuns:

Poate nu isi bate joc,poate ca nu stie cum sa reactioneze,poate vreti sa ramaneti amici. tu o cunosti mai bine,tu ai sta un an cu ea,nu noi.
Era foarte frumos sa iti spuna direct ca o deranjezi,dar asa sunt fetele : le e frica sa spuna in momentul respectiv de ce simt pentru a nu fi intelese gresit si pentru a nu face persoana respectiva sa se simta aiurea, cel putin, asa vad eu lucrurile. Nu o mai cauta, au trecut deja trei luni, nu ai ce sa ii faci.
That's it!

| Lamborghiniasx a răspuns:

Nu, nu trebuie sa ne batem joc unul de altul, trebuie sa invata cu sa ne purtam, caci in Romania lui 2014 nu mai exista asa ceva!

| GreenVegas a răspuns:

Game over.