| Silence12234 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. Acum o luna cand am iesit cu amicii pe afara unul dintre ei s-a intalnit cu o colega din liceu si i-a spus sa stea cu noi pe afara. In acea zi nici n-am bagat-o in seama, doar am facut cunostinta si atat...cu timpul am inceput usor usor sa vorbim, sa iesim cu totii afara si prima data cand am vazut ca zambeste la o gluma de-a mea nu pot s-o mai uit.
Problema este ca i-am spus ce simt pentru ea, nu a reactionat cu nimic, si timp de 2 zile m-am comportat mai urat cu ea fiindca nu o intelegeam(am uitat sa spun ca ma facea sa rad cand ma vedea trist) de ce se comporta asa dragut cu mine si totusi nu avea nicio reactie la ce ii spuneam? Mi-am dat seama ca am gresit si mi-am cerut scuze..si m-am gandit sa-i dau o floare...si am facut cum am zis numai ca mi-a spus ca inca mai are nevoie de timp sa se "refaca" dupa despartirea de care a avut parte acum ceva timp.
Intrebarea e: CE vrea de fapt de la mine? Eu am trait cu impresia ca ma place si de aia se comporta dragut cu mine.e posibil sa nu fie asa? Nu putea sa spuna direct ca nu vrea sa fim impreuna? Ce-i drept e ca ea sta suparata aproape tot timpul din cauza acelei despartiri si nu pot s-o inteleg. Tot ea mi-a spus sa-i mai las putin timp. Eu vreau sa va intreb daca pana la urma o sa-i treaca asa repede si daca eu pot face ceva sa-i treaca mai repede si sa ma considere apropiat asa incat sa putem fi impreuna. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cossy19 a răspuns:

Ai dreptate, dar poate chiar asa simte. Da-i putin timp daca chiar o placi, fii alaturi de ea si sunt sigura ca nu vei da gres!winking Cel mai important e sa o sustii, sa fii langa ea, sa simta ca esti iubitor si protectiv. Ii poti da de inteles si ca nu ai rani-o cum a facut acel baiat. ^-^ Mult succes!

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Textul asta gen "nu pot accpta sa fim impreuna pentru ca am nevoie de timp ca ma refac dupa o despartire" mie intotdeauna mi s-a parut vrajeala. Probabil ca te simpatizeaza, dar nu te place indeajuns de mult, altfel te-ar fi acceptat imediat.

| Silence12234 explică (pentru cossy19):

Of...sper.ea inseamna mult pentru mine sad

| cossy19 a răspuns (pentru wildthing):

Ai dreptate, dar poate chiar asa simte. Da-i putin timp daca chiar o placi, fii alaturi de ea si sunt sigura ca nu vei da gres!winking Cel mai important e sa o sustii, sa fii langa ea, sa simta ca esti iubitor si protectiv. Ii poti da de inteles si ca nu ai rani-o cum a facut acel baiat. ^-^ Mult succes!

| gogu220 a răspuns:

Daca iti place de ea, si nu aveti niciunu alte obligatii, nu mai pierde timpul. Invit-o in oras, mancati ceva deosebit, cara sa va faca o placere mai aparte (peste ani va veti aminti aceste momente) dar mai ales invit-o acasa. Aici e cel mai important. Sa nu te grabesti dar sa ii arati de ce a lasat Dumnezeu diferenta dintre sexe. Simplu. Pentru a se contopii. Veti uita amandoi "ce a fost" si veti povesti tuturor ziua aceasta. Prin ce treci tu acum am trecut si eu, iar surpriza pe care i-am faut-o la restaurant a povestit-o forte mult timp dupa. Intreaba-ma si ti-o povestesc.