| danielut a întrebat:

Am neaparat nevoie de ajutor! Am aflat ca atunci cand eram mic am avut fimoza! Am inteles ca am fost operat si problema mi s-a rezolvat! Acum cand am inceput sa imi folosesc penisul ca si un organ sexual, nu am simtit nimic! M-am masturbat fara problema! Credeti ca in viitor trebuie sa imi fac circumcizia? O sa am alte probleme?

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te-ai masturbat, dar nu ai precizat si daca ai ejaculat!
Daca mai faci o opeatie si apoi nu o sa mai simti excitatia specifica frecarii intravaginale, cum sa mai poti atinge apogeul ca sa si termini si sa si poti avea urmasi firesc, direct, cu aleasa de atunci?!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu o sa ai nici un feld e probleme sexuale pe viitor.
Fimoza este doar o incizie mica a pielii de pe capul penisului, care permite decalotarea penisului in momentul in care penisul intra in erectie pentru urinat sau sex. Procedura nu te va afecta deloc.
masturbarea este o procedura manuala facuta de tine, dar cand vei avea sex cu fetele, te vei excita diferit si te sfatuesc sa te relaxezi si sa elimini orice motiv de stres, pentru ca nu vei putea avea erectie si viata sexuala normala, daca pleci la drum cu o problema care-ti blocheaza creierul!
Sunt milioane de copii mici care au aceasta procedura facuta in copilarie si devin adult perfect normali, perfect apti sa aiba sex si sa se reproduca. Nu-ti fa probleme, nu exista nimic sa te poate retine sau bloca, esti perfect normal acum!

| corbulalbrosu a răspuns:

Penisurile circumcise devin insensibile la stimulii externi provocati prin masturbare si/sau intretinerea de contacte sexuale. In urma extirparii, inlaturarii prin circumcizie a pielii mobile de pe penis, adica a preputiului, pielea fina si delicata care acopera glandul (capul penisului) cu timpul isi pierde sensibilitatea si din acest motiv dispare excitatia im momentulin care este atins. Circumcizia este practica doar in cazul barbatilor cu origine musulmana sau la cei dereligie mozaica. Tu esti singurul care poti decide daca doresti sa-ti transformi penisul intr-un obiect insensibil, oarecum.....inert. Succes!