| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. Din cate stiti unii, acum doua saptamani eu si iubita mea ne-am despărțit definitiv, stând impreuna de un an. Ea a decis sa puna punct deoarece nu suntem compatibili in gândire si ca ea este nefericită. Problema este ca noi inca locuim impreuna intr-o garsonieră, pe 15 Noiembrie urma sa se mute, însă mi-a spus ca nu găsește colega de apartament, ca nu isi permite sa stea singura etc. Eu încă o iubesc, însă imi face rau sa o vad in fiecare zi, inca dormim împreună, seara ma ia in brațe, însă mi-a zis ca nu dorește sa ne mai impacam si daca ne-am împăca am ajunge iar la despărțire, deoarece era o relație toxică. Eu m-am obisnuit cu ea aici si mi-ar fi greu o perioada fara ea, insă nici prezenta ei nu imi face bine. Sa vina la 12 noaptea acasă si sa nu stiu unde a fost sau ce a facut, deoarece nu mai avem obligații față de altul. Nu pot sa o dau afară din casa insa nici asa nu putem sta, vreau sa stau singur o perioada si sa imi refac viața după, stand cu ea sunt constient că nu pot face asta. Voi ce spuneti? Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te manipuleaza cum vrea ea!
Nu vrea sa se mute, ca-i confortabil sa-ti stea in spinare, nici nu te lasa sa ai viata ta dar nici nu te vrea.
Sincer, doar un prost ar aceepta asa ceva! Sa stie ca femeia aia isi bate joc de el si totusi sa stea si sa accepte totul.
Din pacate, atata vreme cat nu iei atitudine, nu te mai plange, ca esti 100% vinovat.
Chiar daca nu are cu cine sa se mute, este probelma ei. Sa se mute la maica-sa acasa, dar sa nu-ti mai faca ea viata cum vrea, mai ales ca dovedeste non stop ca este o femeie rea, care isi bate joc de tine.
Imi pare rau sa-ti spun, dar meriti sa-si bata joc de tine, atata vreme cat nu te comporti ca un om normal cu creier.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa o dai afara daca nu mai are treaba cu tine si va fi mi usor sa treci peste

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine platesti chiria sau cine detine garsoniera e norocosul. Celalalt sa isi faca bagajele si aia e.

| sierra1 a răspuns:

"eu si iubita mea ne-am despărțit definitiv"

adică mai locuiți impreună în condțiile afirmației de mai sus? Cred că e o glumă - atunci nu vreți să fiți despărțiți. Apropo - a cui e garsoniera, ăla pune piciorul in prag: pe aici nu se trece.
Și gata, fiecare cu viața lui. Crud dar așa merge viața mai departe

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cauta-i tu garsoniera ieftina si trimite-o la munca.

| Rux04 a răspuns:

Buna. De ce nu te muți tu?

| Balanica12 a răspuns:

Pleacă tu, caută o soluție să pleci. Te omori singur, ea oricum își caută în altă parte sau un alt pămpălau să se bage în chirie cu el. Sfatul meu e să te bagi pe o tipă să o aduci acasă să dormi cu ea în pat și de acolo se înțelege, dar e prea deplasată treaba. Sincer aș pleca eu de acolo dacă ea nu va pleca. Nu știu cum de mai stai acolo... Nu te mai gândi, treci direct la fapte, îți faci prea multe filme și te distrugi singur. Pleacă de acolo sau o faci pe ea să plece exemplul e mai sus. Te pup man!

| ImLost a răspuns:

Nu e garsoniera nimănui, eu locuiam aici de 3 ani cand ea a venit sa se mute cu mine. E posibil sa fiu folosit doar pentru garsoniera asta... altfel nu mi explic

| CrissL0101 a răspuns:

Amice, de atata timp aceeasi postare si primesti cam aceleasi sfaturi. Ce vrei sa ti se spuna? Ai tot primit sfaturi si pareri.