| Maya_9911 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre, againhee hee, deh. si cu mine >:". Deci acum 4 zile am cunoscut un baiat super.lasand la o parte chestia ca e frumos, inteligent, de gasca etc.Eram cu o prietena si ne'am intalnit cu el.prietena mea, Ana cunoscundu'l de mai mult timp.Am iesit la un suc, insa nu am putut sta mult pentru ca ma pregateam sa plec la o aniversare la mare.Ma rog. nu asta e important :]. El a ramas cu prietena mea de vorba mai mult timp. A 2'a zi vorbind cu prietena mea Ana, mi-a spus ca i'a propus sa fie impreuna cu el.Eu ce puteam sa'i spun Anei, ca il plac? Nu.asa ca i'am spus "Pai. da'i drumu'. e un tip super si te merita". Insa ANa iubeste alt baiat. long story. Stiu ca baiatului nu ii sunt indiferenta. si el ma place :] uraa straight face. insa prietenia mea cu Ana e mai presus de orice. nu suntem bff, dar suntem ff apropiate. Ce pot face? Stiind ca si el ma place. si nici mie nu imi e indiferent. Nu vreau sa'mi stric prietenia cu Ana chiar daca ea nu-l iubeste. prefer sa ma dau eu la o parte. Orice sfat e bine primit :]. Fara raspunsuri rautacioase. nu'si au rostul aici :]. Suntem aici pentru a ne ajuta unii pe altii, nu pentru a ne judeca si critica straight face. Multumesc :*. Mai e necesar sa specific ca dau fundita?;]] Ma rog. nu cred ca asta e cel mai important lucru straight face. Daca ai avut rabdarea necesara sa citesti pana aici. multumesc :]. Aveti grija de voi tongue. Bye! :]

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai nu prea se leaga in mare ce spui tu Alexa.baiatul asta te place dar ii spune celei mai bune prietene ca ar vrea sa fie cu ea si daca ea vrea a randul ei acelasi lucru? Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu prietena ta si sa ii spui ca nutresti ceva sentimente fata de baiatul respectiv, adica sa fi sincera cum ai fost aici si sa ii afli parerea.Asta nu inseamna ca strici prietenia cu ea ci doar ca esti sincera si areti astfel ca ti la prietenia voastra inainte de orice. Dupa o discutie cu ea ai sa vezi exact ce gandeste si ea si ce crede practic despre toate astea. Dupa vei putea proceda ca atare.Bafta!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, poate sa va placa pe amandoua, inseamna ca nu-i ceva prea de capul lui. Nu-ti strica prietenia pentru ceva trecator, poate chiar sa nu se ajunga la nimic intre tine si baiatul asta.

| Damian a răspuns:

Da de de cand iesi cu el trebuie sa o iei si pe ea? mai bine iesiti voi la o plimbarica singuri si explica-i cum sta treaba, ca daca nu il pierzi, oricum el decide pe cine, nu pretena' asta a ta, curvulita cu doi o data

| Marynna a răspuns:

Pai daca el i-a propus anei sa fie cu el, de unde stii ca ii place de tine? ma rog, sa zicem ca stii asta, daca anei nu ii place de el, nu vad nicio problema sa fii cu elhappy

| Hombre a răspuns:

Pai nu poti face nimic lasa lucrurile asa cum sunt. Pastreaza prietenia cu ea, barbati mai sunt.

| AkexD a răspuns:

Daca nu vrei ca prietenia ta cu Ana sa fie pusa intr-o situatie aiurita...incearca sa discuti cu ea si sa-i spui ceea ce te macina/framanta. Spune`i adevarul ei si daca sunteti intr`adevar foarte apropiate o sa se dea la o parte avand in vedere faptul ca ea nici nu-l placetongue

Mult noroc!

| Maya_9911 explică:

Mutlumesc happy am iesit cu elhee hee mi-a spus ca ma place. insa nu vreau sa se desparta din cauza mea. fiecare cu ale lui. ii las cale libera Anei happy sunt mii de baietihee hee Thx prieteni kiss

| BOGDAN a răspuns:

Da... asteapta pana se despart

| mygirl_the_best a răspuns:

Din cate spui nu spui te sfatuiesc sa ai o discutie ca pretena ta si sai marturisesti ce simti pentru el ai spoos ca sunteti bune prietene nu ce mai astepti? si daca ea spune ca il place si vrea sa ramana ca el nusti ced ca va trebui sa te dai la oparte cum crezi fa ce este mai important pentru tine iubirea sa lupti pentru ea sau amicizia sa renunti la iubire. oricum daca ai o discutie ca amica ta se rezolva apoi iesiti din nou ca baiatul si ea va trebui sa sp ca se grabeste si se plece si veti ramane doar voi 2 si poate iti spune sa fii ca el.stiu eu e cam complicat si greu de gandit. sper ca ti-am fost de ajutor.bye-bye

| ea_5657 a răspuns:

Pai discuta cu ana si spune-i ca il placi si ca vrei sa fi cu el! dar mai intai asigurate 100%ca baiatul te place dar nu ca pe o sora ce ca pe o ibita! discuta si cu ana si cu baiatul!happy