| anonim12345hru a întrebat:

Am niste bubite pe penis, de la ce or fi oare.
Precizez ca ma masturbez.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bubitele de culoare alb-galbuie pot fi simple cosuri cu sebum care se formeaza in porii pielii penisului daca sunt situate la baza firelor de par existente pe suprafata preputiului. Dar pe suprafata glandului, mai pot exista si asa numitele papule perlate peniene (PPP) care sunt de fapt tot niste bubite cu aspect de cosuri dar acestea sunt situate imprejurul coroanei glandului (capului) sau pe zona sanatul balanopreputial, adica adancitura sub forma de sant existent intre gland si trunchiul penisului. Pentru a afla mai multe informatii si date privind aceasta posibilitate, acceseaza si citeste urmatorul articol : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Igiena deficitara! Spala-te foarte bine pe maini! dupa ce te sapunesti, incet, numeri minim pana la 20 de secunde ca efectul antibacterian al sapunului sa aiba loc!
Si sa tai unghiile scurte si bine periate, sa nu ai negru sub ele niciodata, e oribil!

| aXy99 a răspuns:

Spala-te de fiecare data dupa ce o faci. Daca persista, du-te la doctor.