| adina95 a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare la voi,eu am 13 ani sunt clasa a 7 invat ft bine,si am prieten cu 4 ani mai mare ca mine,ne intilmin de 3 luni,si zilele astea mi-a propus sa trecem la niste relatii mai serioase adica sa facem dragoste,eu am refuzat,cred ca sunt prea mica sa-mi incep viata sexuala la virsta asta,si mi-e frica ca daca voi face sex nu ma voi mai dezvolta,e posibil asa ceva?dati-mi niste sfaturi,plizzz.DAU FUNDA SI VOTURI

Răspuns Câştigător
| mulinobianco a răspuns:

In primul rind, nu stiu cit de mult el te iubeste daca la 13 ani iti propune (sa spunem lucrurilor pe nume) SEX! Am multe prietene pe care prietenii sunt gata sa-i astepte pina cind fata e pregatita, 17-18 ani. Inteleg, ai 13 ani si totusi te gindesti la sex.Eu am 14 si ma gindesc si eu, imi doresc dar totusi nu se poate.E o virsta prea frageda, n-ai invatat care-s consecintele vietii sexuale la o virsta frageda? deci riscul infectarii, riscul la cancer de col uterin, bineinteles cel mai mare risc de a ramine gravida+ e adevarat ce zici, corpul se dezvolta mai lent si psihologia se schimba. Tie iti trebuie? Poti sa-i propui petting, chiar mai mare placere primesti de la petting decit de la sex(din spusele citorva).Ai grija ce faci, succes.

9 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Normal ca te dezvolti insa e o varsta destul de mica sa iti incepi viata sexuala,el vrea doar sa se foloseasca de tine, stai fato mai ai timp si de baieti ca doar nu s-au terminat, si nici nu te iubeste daca dupa 3 luni iti propune lucrurile astea.Eu asa te sfatuiesc daca vrei sa asculti.

| Rosimina a răspuns:

Ffaa fata mea straight face intr-o intrebare ai spus ca ai 15 ani, si aici spui ca ai 13 straight face...esti retardata sau tu nu sti inca cati ani ai? in fine daca ai intr-adevar 13 vezi-ti de carte si nu te **** oh go on va sta gandu numai la din astea la copii din ziua de azi.

| adina95 explică (pentru Rosimina):

Intrebare unde scria ca am 15 ani era pusa de sora mea,(se referea ei)

| Rosimina a răspuns (pentru adina95):

In intrebarea aia spunea ca e insarcinata si sora eii s-a dus cu ea la medic...si cand cate stiu eu o copila de 13 ani nu poate sa se duca. Minora cu minora..hmm interesant.rolling on the floor ai grija de acum in colo cumpui intrebarile :* si nu uita ca punem vedea ce intrebari pui si uni mai destepti ca tine... te prindem repede, dar in fine daca ar fi adevarat te-as sfatui si pa tine si pa ''sora'' ta ca sa valasati de. futai si ggk si puneti mana pe carte

| adina95 explică (pentru Rosimina):

Fa oaio noi suntem 4 surori in familie.inafara de noi doua mai avem o sora de 19 si de 24 de ani.aia de 24 a fost cu dormea la medik.GAINA PROASTA CE ESTI

| Rosimina a răspuns (pentru adina95):

Ce usor te rezumi sa raspunzi cu injuratri...si ultima intrebare si raspunde cum vrea inima ta.CUM SE FACE ca amandoua aveti prieten de 17 ani? ea. 15 ani ggk de 17... tu 13 thinking sicika totde 17 thinking mare coincidenta asta rolling on the floor)))) offf offf.

| HelloKittyA a răspuns:

Daca te iubeste, te va astepta scump-o!:*Dar eu zic ca nu este cazul...ai 13 ani.Eu am 16 ani si nu am avut nici o experienta. iubitul meu este mai mare cu 2 ani. avem o relatie de 1 an jumate.si chiar eu i-am propus sa facem pasul pentru ca ma simt pregatita si chiar imi doresc.Te pup!

| alexmyhay95 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te hotarasti u daca vrei sau nu sa te culci cu el dar daca vrei nu uita prezervativu ca nu cred ca vrei sa fi mamica la varsta asta

| BithaTha19 a răspuns:

Stai chill mei...si eu al varsta ta am avut o relatie la fel el era cu 4 ani mai mare dar nu mi-a propus niciodatawinking pff este nesimtzit at...si faza e k nici uh nu i-ai explicat big grin