| MotoKatâr a întrebat:

Am o întrebare legată de masturbare? De ce dupa ce ma ejaculez am o senzatie de oboseala si parca nu mai am chef de nimic... Si imi revin dupa 5-10 min

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Post coitum omne animalium triste est.

| ValentinGeorge a răspuns:

Prolactina este un hormon produs de creier in momentul satisfacerii sexuale si nivelul crescut de prolactina scade dorina de sex si creste oboseala. scade treptat si poti din nou sa mai mergi o runda dupa, cum ai zis si tu, 10 minute. dopamina este un inhibitor natural al prolactinei, deci poti incerca sa iti cresti nivelul de dopamina ca sa nu mai obosesti atat de rau.