| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare, O prietena de-a mea, Are aproape 15 ani si a facut sex acum vreo 2 saptamana.In timpul actului sexual i s-a rupt prezervativul. Dar a doua zii a luat pastila, si i-a venit ciclul, dar spune ca are stari de voma si crampe.Ar putea fii insarcinata? multumesc anticipat

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi reacția adversă a pilulei de urgență.
Pa, pa.

| Ofiintă a răspuns:

Pai eu as spune ca nu deoarece i-a venit menstruatia dar se mai intampla sa fie insarcinata.
Spune-i prietenei tale sa-si ia un test de sarcina dealtfel nu poate sa mearga la ginecolog fara sa afle parintii.
Numai bine
pa, pa

| Nuvăsufăr a răspuns:

Dacă e ciclu rezultă că nu a rămas.
Data viitoare să aibă grijă cu ce incompetenţi şi jumătate umblă, cum să fii aşa inapt să rupi un prezervativ nu înţeleg.

| Dragon01 a răspuns:

Poate face un test de sarcina.
Asa se intampla cand nu va indurati sa dati 7-8 lei pe o cutie de prezervativa, luati delea ieftine si e normal sa se rupa.

| AdyBoy a răspuns:

Mai mult ca sigur ca starile acelea se datoreaza ciclului. Deoarece daca are ciclu mai mult ca sigur nu a ramas, dar totusi ar fi bine sa-si ia un test de sarcina, pentru siguranta. Multa bafta!

| bogdanel466 a răspuns:

AnBu da nu cumva ai lasat-o tu? Doar asa de chestie laughing

| Madalin500 a răspuns:

Doamne.Ce curva...de la 15 ani...Sa si ramana gravida proasta naibi.