| Danut8666 a întrebat:

Salut TPU
Am o mare nelamurire
Am 17 ani si sunt cu o fata de 5 luni si ea este mai rusinoasa si acum dupa ceva timp am inceput sa ma acomodez mai bine cu ea si in timp ce sunt intr.un parc pe o banca de exemplu o sarut incet pe sani, gat si ii ating zona genitala prin blugi bineinteles
Dar intrebarea mea este urmatoarea : este posibil ca eu cand o ating in zona genitala si o mangai sau o ciupesc incet ea sa nu simta nimic?
Mentionez ca ea este virgina si chestiile astea ar trebui sa o stimuleze la maxim.
Eu o simt ca ea se excita foarte tare cand ii mangai / ciupesc incet zona genitala dar ea nu imi recunoaste treaba asta si zice ca nu se intampla nimic cu toate ca nu ma lasa sa fac treaba asta mult timp.
Care este explicatia?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dat fiind ca se intampla in parc, nu e prea excitant, e mai degraba penibil. Nu stiu de unde ai scos tu ca ar trebui sa o excite la maxim fiindca e virgina. O virgina este excitata mai mult de romantism, de lucrurile dulci si dragute decat de pipaieli in parc. Evident ca simte un grad de excitatie, dar probabil senzatia de penibil si vulgar este mai pregnanta si de aceea te intrerupe repede. Ar trebui as fii mai grijuliu cu ea, respect-o mai mult, nu o pipai in public ca pe o femeie usoara. Mai bine iti limitezi deocamdata mangaierile la unele tandre si mai putin sexuale si, dupa ce impliniti amandoi 18 ani, va gasiti un loc mai discret in care sa treceti la intimitati.

| Violleta2022 a răspuns:

Este o diferenta intre a excita o femeie si un barbat. la barbati, un simplu sarut, o mangiere, o atingere si voi aveti erectie. La femeie este nevoie de mult mai multa atentie, tandrete, pipaiala si stimulare manuala ca sa ajunga sa la acelasi grad de excitare.
Binenteles ca in parc, se jeneaza de ceea ce-i faci si sincer, prin blugi nu o s afie ea niciodata in culmea fericirii, dar da-i timp sa se obisnuiasca si cand o sa accepte sa mergeti mai departe, ai rabdare cu ea, pregatest-o bine si abia treceti la pasul urmator.

| Emilian65 a răspuns:

S-ar putea sa aiba dreptate, sa nu se excite atat de tare cum zici tu.

| ywar a răspuns:

Pentru lins in parc si alte activitati ati putea fi luati la sectie. Nu v-ar prinde rau vreo cateva ore de munca in folosul comunitatii si cateva mii de lei amenda

| Idkidk a răspuns:

Nu e bine s-o faceţi în public! Mai bine acasă astea!

| MissADEEL a răspuns:

Explicația e că se simte inhibată în parc, oricine putând să vă ruineze momentul. Da, ar trebui să o stimuleze dacă se simte pregătită și, mai ales, dacă se simte în regulă să o facă.
Încearcă să faci chestiile astea progresiv, întâi începi cu săruturi, apoi avansezi, încet-încet, și ajungi la ce te interesează. Arată-i că ții la ea, că poți fi de încredere, acordă atenție la comunicare, la ce vrea să îți transmită. Mai pe scurt, oferă-i sentimentul că nu o să regrete că a făcut ceva cu tine.