| baldabaclost a întrebat:

kiss
am o prietena careia ii vine in fiecare luna menstruatia, atata tot ca ii intarzie cateva zile... :-D
ea spune ca ii gravida pentru ca se simte balonata, are greturi sh altele.
este posibil ca ea sa fie insarcinata?:-(
rog seriozitate sh sinceritate!
multumesc anticipat! kiss

11 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Copii prosti
nu e gravida - nu are ciclul regulat - atat.

| baldabaclost explică (pentru ReiVaN):

Bine ca esti tu destept...

| ReiVaN a răspuns (pentru baldabaclost):

Da' nici atat de prost tati.
da-o-n sange de treaba - atata lucru sa nu stii?

| Luckan110 a răspuns (pentru ReiVaN):

Daca stia probabil ca nu mai intreba... :facepalm:

| ReiVaN a răspuns (pentru Luckan110):

Pai da amice.
cum sa nu stii / realizezi atata lucru?

| baldabaclost explică (pentru ReiVaN):

Da destept te-au facut ai tai... bucura-te atunci de inteligenta, amice!
oricum altceva nu cred ca stii!

| ReiVaN a răspuns (pentru baldabaclost):

Nu m-au facut ai mei destept. nu am vrut eu sa fiu prost.

| Alcyon a răspuns:

Menstruatia poate sa intarzie din mai multe motive: stres, frig, raceala, dereglare hormonala. Daca n-a facut sex neprotejat, n-are cum sa fie insarcinata.

| MiruD a răspuns:

Exclus nu. Atata timp cat ii vine in fiecare luna (cu mici intarzieri), nu are cum sa fie insarcinata. Greturile si balonarile sunt simptome ale menstruatiei. Nu trebuie sa se sperie, pentru ca aceste simptome difera de la femeie la femeie. Si inca un aspect. Daca nu faci sex, nu ai cum sa ramai gravida, intelegi? Asa ca zii prietenei tale sa fie linistita ca nu are nimic!

| baldabaclost explică (pentru MiruD):

Bine dar are mai mult de o saptamana pana ce ii vine menstruatia...deci nu este prea devreme pentru greturi, balonari sh dureri de burta?

| PŞtefaniaP a răspuns:

Nici vorbă, dacă nu îi venea menstruaţia atunci era însărcinată. Dacă îi vine în continuare, nu are absolut nimic. fără nici un dubiuwinking