| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Din vara plac o fata foarte mult. Face parte din gasca mea de partyuri. Toti stiu ca o plac, inclusiv ea, iar cand am fost la un party intr-un club, ma tot uitam dupa ea si am observat ca si ea se uita mult dupa mine, si la un moment dat a venit langa mine. Eu fiind foarte foarte timid, nu am vorbit prea mult cu ea. Acum, de curand, am aflat ca va veni si ea la revelion. Vreau ca si baiat sa fac primul pas, sa vad daca vrea sa fie impreuna cu mine... din pacate, nu stiu cum, si mi-e putin rusine, ca sunt foarte timid. Mentionez ca eu am 16 ani, iar ea are 15.
Multumesc.

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Frate revelionul e momentul perfect, bea cateva pahare de vin inainte si ai sa vezi ca curajos vei deveni. pentru siguranta ta ia niste prezervative

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apoi draga Cristi esti baiat mare si uita acasa timiditatea.
Asta nu inseamna ca trebuie sa devii obraznic sau mai stiu eu ce, dar nu exagera cu timiditatea pentru ca o poti pierde usor orice fata.

| Nonzen a răspuns:

Salut Cristi! happy
Hai lasă rușinea! Eu zic c-ar trebui să vorbiți înainte... să deveniți prieteni... prima dată, adică să vă înțelegeți dar fără să intri în spurcăciunea aia de friendzone.
Noroc! big grin

| 12lopn a răspuns:

Pai daca te dulci la un party de revelion atunci e cea mai buna ocazie :3 Te duci langa ea cu un pahar de suc si ii dai si ei unul si incepeti o conversatie de ex o intrebi ce filme ii plac si chestii de genu, iar la un moment dat o intrebi daca te place.

sper ca te-am ajutat si mult noroc

| mihai69 a răspuns (pentru 12lopn):

Evident, sucul să fie de struguri; preferabil spumant, dulce.

| 12lopn a răspuns (pentru mihai69):

Da happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru 12lopn):

Suc..de revelion....cred ca glumesti

| 12lopn a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Era in sensul de bautura