| KiLla_7757 a întrebat:

Am o problema grava cu semnele lasate de cosuri si cosurile. Aveti vreo idee cum sa scap de ele? De exemplu o crema buna sau ceva!

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu iti mai incarca tenul cu tot felul de creme si de prostii.Cel mai bine mergi la dermatolog.Vei stii clar ce crema sau unguent e cel mai potrivit pentru tenul tau pentru ca nu toate lotiunile ofera rezultate.Asta depinde de ten.Insa,daca nu vrei sa mergi la dermatolog, macar foloseste ceva natural.Pentru semnele ramase de la acnee e bine sa folosesti zeama de lamaie, iar daca iti apar cosuri, piseaza o aspirina si apoi adauga cateva picaturi de lamaie. Aplica pe fiecare cos, lasi 5 minute(MAXIM) si apoi te speli cu apa calduta.Se vor usca, insa sa nu lasi mai mult de 5 minute pentru ca e destul de tare aspirina.
Poti sa folosesti si crema de galbenele.Este foarte buna si pentru semnele de la cosuri dar si pentru cosuri ...scapi de ele! Daca nu dispar e mai bine sa mergi la dermatolog, iti va da ceva special pentru tipul tau de ten.

| alin_9439 a răspuns:

Idea ar fi sa mergi la dermato ei se ocupa cu treburile astea desi cremele sunt cam scumpe bafta. funda?

| icerose a răspuns:

Salut,si eu am o problema cu cosurile si pot sa spun ca intr-o vreme pe fata mea numai asta vedeai insa de curand am fost la medicul dermatolog si mi-a recomandat o crema, skinoren. in primele zile eram sceptica in legatura cu ea deoarece am incercat tot felul de tratamente si nu credeam ca aceasta o sa ma ajute insa am scapat de ele si nu mai am decat vreo 2, 3 pe frunte. Trebuie sa te dai cu ea dimineata si seara si sa ai fata curata, medicul dermatolog mi-a zis sa o iau in acelasi timp cu zineryt, dar simpla este mai buna

| AndreeeaDaniela a răspuns:

Pai si eu am avut probleme cu cosurile si am incercat Zineryt,este o solutie cu antibiotic,e foarte buna,nu e nici foarte scumpa si nici nu iti trebuie un consult medical pentru a o folosi,se gaseste in farmacii, si e bine sa o folosesti cu un gel Puritin se numeste, te speli cu el p fata apoi iti dai cu zineryt.de asemenea zinerytul sepoate folosi pentru toate zonele cu cosuri(gen spate etc) nu numai pentru fata.bafta!

| fishix a răspuns:

Spala`te pe fata cu sapun ca ti le usucatongue si eu aveam problema asta cand eram ciutanel