| Necunoscut_Necunoscut_1990 a întrebat:

Am o problema mare! Mie imi place de o fata,stiu ca nu ma place, ea zice ca sunt un prost, si eu as vrea nu imi mai placa de ea. ajutati-ma vreau sa uit de ea si nu pot ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iesi cu prietenii,vezi filme,joaca jocuri pe net,asculta muzica,mergi la disco,fa sport,orice care iti poate tine creierul ocupat,asa incat sa nu te mai gandesti la ea.
Fa-ti o obisnuinta din a-ti alunga gandurile catre ea,imediat cum vezi ca dau navala,schimba-ti preocuparea,atmosfera, locul, orice, numai sa nu-ti lasi creierul sa alunece intr-acolo.
Nu-i usor, dar noi suntem stapanii creierelor noastre.
Din fericire.

2 răspunsuri:
| sssssymo a răspuns:

Daca ea te face prost, tu arata-i ca nu esti asa cum spune ea.Nu este singura fata de pe pamant si sunt sigura ca vei avea forta necesara sa o uiti si sa iti impui sa treci peste tot fara ea, sa cunosti alta fata care merita cu adevarat toata atentia ta.

| neutrino a răspuns:

Amandoi aveti dreptate, dar trebuie sa recunosti ca ea are mai multa. Fii linistit, a venit primavera si aceste dureri dispar.