| Alexxxxx1 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutorul vostru si cat mai repede!
Am si eu 14 ani insa am o mare problema: imi place de o fata, si ei ii place de mine si am vrea sa fim impreuna... Problema este ca eu nu am mai avut iubita si nu stiu ce trebuie sa fac.
Va Rog ajutati-ma, nu vreau sa o pierd crying((((((!

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu te stresa, calmează-te în primul rând.
Nu încerca să ieşi în evidenţă făcând lucruri ieşite din comun din dorinţa de a o impresiona şi de fapt să o îndepărtezi.
Comportă-te natural, fii acelaşi băiat care ai fost şi până acum şi ia-ţi inima în dinţi şi sărut-o.
Nu trebuie să faci nimic deosebit dacă veţi fi împreună. Trebuie doar să fii mai atent cu ea, să o suni mai des, să o ţii de mână când mergeţi pe stradă, să vă întâlniţi de fiecare dată când puteţi.
Dacă te vei relaxa, lucrurile vor decurge de la sine.
Succes!

| Alexxxxx1 explică (pentru Hydrangeaceae):

Bn am inteles pana aici insa am o dilema: prietenii imi spun ca trebuie sa vorbesc cu ea despre anumite lucruri, imi pot da cateva exemple? Si in legatura cu intalnirile mergem in oras la un suc/o pizza de genul nu?
Deja vorbesc cu ea insa de multe ori ma pierd nu mai stiu ce sa ii spun si ma blochez atunci ea spunde ceva de genu:,, mai spune-mi ceva,, si eu nimic...
Si ultima problema: colegii mi-au zis bagate cu ea, incepe, cerei prietenia... Cum sa o fac? Multumesc de ajutor!

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Păi începe cu încetul, scote-o în oraş la un suc, la o prăjitură, la pizza sau la un film. Vorbeşte despre orice crezi că îi face plăcere, întreab-o ce a făcut în ziua respectivă deoarece nouă, fetelor, ne place să povestim ce am făcut, cum a fost la şcoală, etc.
Când vă simţiţi mai bine, fă-ţi curaj şi spune-i pur şi simplu că îţi doreşti să fiţi împreună. Cu siguranţă nu te va refuza.
Succes!

| biiannncaa a răspuns:

Don't worry. Totul are un inceput... Incearca sa nu fii penibil doar. Poarta-te frumos cu ea, si cel mai important fa-ti timp pentru ea. Niciodata sa nu o lasi singura, sau sa te astepte la intalniri... CEL MAI IMPORTANT: FA-TI TIMP PENTRU EA.

| ToxicMinD a răspuns:

Trebuie sa prinzi curaj si sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna, fetelor le plac baietii cu simtul umorului, cei care le arata ca pot avea incredere in ei, care le iubesc s.a (spun din propriiile experiente) Poti incepe prin:
deci o intrebi daca te iubeste, si daca i-ar placea sa fiti mai mult decat prieteni. nu stiu daca te ajuta sfaturile astea penale ale mele dar macar Fii Barbat tonguePtongue: Multa Bafta mai trimite mesage private daca mai vrei sfaturi si spune-mi daca ai reusit tongue
Multa bafta si nu uita Fii Barbattonguetongue:* :d

| Babyralu99 a răspuns:

Heiii.
In primul rand, atata timp cat stii ca te place, ar trebui sa o intrebi daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni, eventual o poti si saruta. Asa va vedea ca iti pasa intr-adevar de ea. Daca accepta sa fiti iubiti, iesiti in oras impreuna, sun-o mai des si chestii de genu'.