| S3RG1U2012 a întrebat:

Am o relatie de un an de zile. Mentionez, ca am stat aproximativ 3 luni, dupa care ne-am certat, am stat despartiti 1 luna, iar apoi, ne-am impacat. Asta s-a intamplat undeva prin noiembrie. De atunci nu am mai stat nici macar certati cateva zile. Problema e urmatoarea: eu consider ca, i-am aratat cat de mult o iubesc, si ca nu concep sa fiu fara ea. De aici, banuiesc, ca inceput totul. Profita pe chestia asta, si practic, face cam ce vrea ea din mine: se supara din orice, chiar si chestii irelevante, inutile. Stiu ca nu e ok, dar mi-e frica sa nu o pierd, daca si eu la randul meu, as fi la fel. Eu in proportii de 90%, sunt convins ca ma iubeste; dar nu arata. Ce ar trebui sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Nu ai ce sa i faci, este greu sa se schimbe peste noapte. probabil ca este adolescenta la fel ca si tine, ei bine mai peste 4 sau 5 ani o sa isi dea seama unde greseste si experienta intr o relatie o sa fie alta. Acum nu poti decat sa discuti cu ea si sa incerci sa o faci sa inteleaga unde greseste si cand greseste.

5 răspunsuri:
| Valentina00 a răspuns:

Sa vorbesti cu ea fata in fata, asta e singura rezolvare. ii spui ce crezi, exact ce ne-ai spus si noua. O sa fie bine!

| S3RG1U2012 explică (pentru Valentina00):

Am incercat. Pe moment, isi da seama, recunoaste, toate bune si frumoase. In maxim 2 zile, si cand zic maxim, chiar nu exagerez, revine la vechile obiceiuri.

| Valentina00 a răspuns (pentru S3RG1U2012):

Poate nici ea nu stie ce vrea cu adevarat, daca vezi ca nu se schimba nici cum schimbi si tu foaia, te comporti ca ea, alta rezolvare nu gasesc.

| NameHarris a răspuns:

Cautati alta dar nu face aceeiasi greseala sa-i areti ca o iubestiwinking

| anamary a răspuns:

Deci "iubirea" pe care i-o porti se numeste dependenta! Trebuie sa vorbesti cu ea despre faptul ca se supara din nimicuri si sa-i spui ca tu esti iubitul ei nu sclavul ei.