| Euics a întrebat:

Heyy TPU.am o problema. destul de mare...incerk sa va spun pe scurt ca sa inelegeti despre c este vb [eu acum 2 ani am cuno un baiat mai mare decat mine cu 5 ani, ne'am placut si in primele saptamani a mers f bine, apoi a aflat mama, ma roog au urmat certuri dupa certuri cu ai mhei, aceasta "descoperire" a mamei a fost ceva care ne'a indepartat.[fiind spuse preah multe], apoi cand pedeapsa meah s-a terminat [parinti ne mai avand incredere in mine, ma tinea pe langa casa ca sa nu ma mai vad cu el.] ne'am certat apoi ne'am impacat am stat ceva timp asa, iar ne'am certat [k eu am fost si cu altcineva intre timp] i'ar ne'am impakat am stat asa si a venit urmatorul an [vara]totul bine si frum intre noi, iar l'am inselat, ne'am certat am stat cv timp vreo 2 luni certati apoi ne'am impacat, iar am stat impreuna vreo 5 luni, ma roog, iar a aflat mama. iar certuri iar pedeapsa, iar si iarr, ma saturasem si tot incerkam sa ma despark de el, dar incet k totusi tineam la el, si nu vr sa'l pierd [am incercat totul si prin ajutotul lu fratisu' crezand k asa e mai bine, dar nu a fost, ci din potriva ] ne'am certat atat de raw si nu preah am mai vb cu toate k pe fiecare zi cand il vedeam in sinea meah plangeam si nu vroiam sa vada si incerkam sa rad. cu timpul prietenii [comuni] ne tot baga in cap gen "ink te mai iubeste si stim k si tu ink il mai iubesti chiar daca incerci sa negi" si chestii in genu si in ultimele zile am inceput sa'l visez, sa'l vad din ce in ce mai des si acele sentimente iar s'au aprins dar de data asta sunt cu tot cu regrete pentru ca prietenii lui cred ma cred "o curva" ca am stat cu mai multi [ sa nu credeti ca mm cu ei time out]si mai ales ca prietena lu fratisu' nu ma poate inghitii si ii baga in cap fel si fel de chestiistraight face si nu stiu c sa fac k ink il iubesc si intodeauna l'am iubit dar de data asta stu doar k il iubesc f mult si k vr sa indrept chestia asta!sad plzz ajutati-ma, da'ti-mi sfaturi c sa fac sad [cum sa ma indrept sau orice]

Răspuns Câştigător
| Muppet a răspuns:

Pentru început înainte sa te gândești cu cați băieți stai pune mânuța pe carte și învață sa scrii calumea romanește ca de analfabeți e țara plina happy (e doar o remarcă, fără supărare); apoi și eu sunt gemeni și nu aș înșela niciodată pe nimeni că mi se pare cel mai penibil lucru posibil și urăsc minciuna (ce ție nu-ți place altuia nu-i facewinking ); și dacă nu l-ai iubit deloc pe ala cu care l-ai înșelat pe băiatul pe care îl iubeai de fapt de ce ai mai făcut-o? Adică după ce tu ai greșit atât fata de el mai vrei ceva de la el? Cred că cel mai bine e sa iți găsești alt prieten pe care sa nu îl mai înșeli ca mie mi-ar fi rușine sa mai dau ochii cu acel băiatwinking Iar dacă ție iți face placere să înșeli e treaba ta și în cazul asta tine-o tot asa că o să ajungi departe oh go on

10 răspunsuri:
| covaci101 a răspuns:

Mai bine ai scrie un roman de dragoste, cu final neprevăzut, că te pricepi! În mod sigur ar fi mai bine pentru tine să-l uiţi pe băiatul mai mare! :happy:

| Danyelusha a răspuns:

Nu prea mai ai ce face, imi pare rau, dar nu te supara daca iti zic dar cand l-ai inselat de vreo trei sau de cate ori l-ai inselat, atunci nu l-ai iubit? Pune-te in situatia lui, daca el te-ar fi inselat de atatea ori si mai apoi si alte chesti ai mai fi putut sa il ierti, pentru ca era de inteles ca daca te-ar fi inselat de atatea ori inca te-ar mai fi inselat, dar se pare ca tu nu intelegi :-J. Sper ca nu te-ai suparat happy

| Euics explică (pentru Danyelusha):

Nu,nu mm suparat. dar pur si simplu. fiind inconstiienta.

| Euics explică (pentru Danyelusha):

Si Da. l'am iubit si atunci.[pot sa sp k nu l'am iubit apr deloc pe ala cu care l'am inselat sau cu aia happy ] dar nu stiustraight face

| Euics explică:

Pai nu stiu asta imi este caracterul [sorry sunt gemeni. imi este specific zodiei.straight face]

| IngerAlb a răspuns:

Tu ti-ai facut-o cu mana ta, daca erai cu el, de ce te-ai cuplat cu altu?

| DaniiWtf a răspuns:

Da-mi id-ul tau, poate reusesc sa te ajut, spunandu-ti ce am facut eu intr-o situatie asemanatoare.

| Euics explică (pentru DaniiWtf):

Culoarea_ta_preferata

| Euics explică (pentru DaniiWtf):

Culoarea_ta_preferata...big grin

| traxes a răspuns:

Cu el nu mai ai nici o sansa.iti garantez eu.niciun baiat oricat de mult si-ar dorii o fata nu ar fi de acord cu asta.ascultama bine.ia-o de la inceput cu altcineva si incerca sa nu mai faci aceeasi greseala. sper ca te-am ajutat. salut