| angel70530 a întrebat:

am o veste buna pentru voi cei care m-ati sustinut in momentele grele, vorba merge despre acest baiat, deci vreau sa va spun ca ma intilnesc cu el, sunt atit de fericita ca nu pot sa imi redau sentimentele, insa ceva ma supara el imi spune ca ma iubeste, dar eu nu pot sa ii zic chiar de prima saptamana de intilnire cuvintele te iubesc, mi-e frica sa nu ma dezamageasca, dar simt ca m-am indragostit, traiesc din nou, mie asa de bine cu el, dar nu pot sa ii spun, cind ne intalnim orele asa trec repede, deam nici nu stiu despre ce sa discutam, mi-e frica sa nul pierd, ca nu ii spun te iubesc, i-am zis sa imi dea timp, vreau sa treaca o perioada sa pot avea incredere in el, vine 8 martie el m-a intrebat ce s-imi cumpere, i-am zis ca nu trebuie nimic, imi trebuie doar dragostea lui sincera, si eu vreau sa ii fac un cadou de 1 martie prima zi de primavara sa ii daruiesc un martisor si o felicitare, credeti ca e cadoul potrivit? sau nu o sa-i placa? sincer sa va zic m-am indragostit, ajutati-ma cum sa ma comport ca sa-l tin aproape de mine? si inca ceva cind ne sarutam i-am zis ca nu stiu de ce eu am acceptat, i-am zis ca il ador, ca are ceva ce nu are alt baiat, apoi in timpul sarutului mina lui s-a dat la fund, dar eu i-am facut observatie poate nu i-a placut, dar cred ca am facut bine nu imi place sa faca astfel de actiuni, baiatul trebuie sa tina fata de silueta doar, off nu stiu ce sa fac mai departe il iubesc, si nu vreau sa il pierd, ajutati-ma cum sa ma comport? el imi zice mereu ca ii este dor de mine, ma numeste (puiut)oare ma iubeste? Astept raspunsurile voastre, stiu ca povestirea mea este intortocheata dar incercati sa o intelegeti, si ajutati-ma cu sfaturi. Funda Astept!

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Comportamentul tau fata de el este unul foarte normal mai ales dupa o saptamana de relatie! in asa scurt timp nu ai cum sa simti iubirea, poate doar atractie fluturi in stomac, te gandesti mereu la el cu o fericire in suflet!
Nu trebuie sa te sfatuiesc sa faci nimic, vad ca te impui chiar daca zbori de fericire! imi place de tine te vad cu capul pe umeri si gandesti cu capul nu cu inima!

| Azµre a răspuns:

Nu știe cum să se exteriorizeze și spune te iubesc aiurea în tramvai, mai stai cu el și vezi peste o lună așa dacă chiar te iubește, el acum te place atât.

| WildDream a răspuns:

Nu se poate spune ca te iubeste dupa un timp asa de scurt, dar sigur te place si ii place sa petreaca timpul cu tine. Si nu trebuie sa te stresezi atat, e clar ca te place asa cum esti, nu devenii sufocanta dar nici nu-l trata rece si o sa fie bine.
Cat despre cadou poti sa ii dai ce ai zis, nu trebuie ceva sofisticat (parerea mea), dar daca vine din inima valoreaza foarte mult...