| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, sunt asa de fericita astazi, vorba merge iarasi despre acest baiat,el mi-a scris azi mesaje multe, si acum seara mi-a spus ceva care m-a socat,el mi-a spus ca daca tin minte ca mi-a zis de o fata ca ii place, asta sunt eu, mi-a zis ca cu mine se simte bine, nu sunt ca toate fetele, ma deosebesc de alte fete,mi-a propus intilnire, dar ramine dupa alegerea ta, daca voi dori sau nu, eu i-am zis ca ma voi gindi si apoi i-am adus aminte de cuvintele precedente ca stie ca nu am prieten si ce astept sa imi propuna el, el a zis ca tine minte cuvintele astea, insa inca o data mi-a zis ca ma place, atunci eu i-am zis ca trebuie sa ma gindesc sa-mi dea putin ragaz pentru gindire, si el a zis ca va astepta, cit timp va trebui, apoi am mai vorbit noi inca putin si apoi i-am zis ca trebuie sa plec, atunci el mi-a urat noapte buna si apoi eu i-am zis ca vb miine. Si ne-am zis la revedere. deci mai departe eu nu stiu ce sa raspund sa ma intilnesc cu el sau nu? mi-e frica sa nu ma dezamageasca, va rog ajutati-ma ce sa-i raspund chiar nu stiu. eu stiu ca voi totdeauna sunteti alaturi cu sfaturi bune va rog fiti tot timpul cu sfaturi calde. Funda! va rog fara glume, rog seriozitate.

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incercarea moarte n-are!
Se pot intampla 3 lucruri:
1te gandesti si lasi totul balta,, ce se intampla? vei regreta toata viata aceasta oportunitate!
2 incerci si iese rau,, suferi, dar macar ai constinta impacata ca ai incercat!
3 si aici partea cea mai buna!
Incerci si va iesi ceea c iti dorresti! o relatie frumoasa si o iubire sincera!
Din ceea ce spui in aceasta intrebare si cele anterioare eu cred ca se va intampla nr3! nu inteleg dc te-ar minti, asa cum se spune mai sus big grin
Asa ca incearca! eu asa te sfatuiesc!
Iti doresc tot binele din lume!

| mona a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i dai o sansa, baiatul te place si cred ca si tu il placi

| stef87 a răspuns:

Din pacate nu-ti cunosc intreaga poveste dar pot sa spun ca am trecut prin ceva asemanator (doar ca eram baiatul care marturiseste si cunosteam persoana de multa vreme). Numai tu poti aprecia sinceritatea si realismul declariilor baiatului respectiv (daca intr-adevar puteau exista sentimentele in cauza dupa atat timp). Eu sunt un conservator de parere ca dragostea nu trebuie confundata cu atractia fizica si recomand de fiecare data o perioada de analiza reciproca, de sinceritate, deschidere a partenerilor.
Frica ta e semn ca nu va cunoasteti suficient si e necesara o saritura brusca intre prietenie si iubire. Dar nimeni nu-ti va fi direct iubitwinking asa ca incercati sa va cunoasteti! Intalneste-te cu (ba doar cu el, ba cu tot cu gasca) si incearca sa vezi ce iti place la el, ce nu, daca ai accepta defectele lui, daca el te accepta cu defectele tale! Incercati sa fiti deschisi, asta inseamna cu adevarat o relatie si cu timpul va veti da seama daca trebuie sau nu sa complicati lucrurile!
Dar pentru inceput trebuie sa faceti un fel de pact - ca sunteti constienti amandoi ca pentru o perioada de timp exista pericolul sa ramaneti doar prieteni. (sa nu investiti prea multa afectivitate!)
@stelutza1990 - sa stii ca in asemenea cazuri de multe ori fetele dau teapa si nu spun exact ceea ce simt; tipul intra in agonie/extaz si d-aici posibil orice - sa renunte/sa intreaca masura. Ca or exista si persoane care arunca declaratii in vant, de accord, dar in cazul asta nu inteleg seninatatea cu care lumea se arunca in relatii ("ne stim de 2 zile si vrem sa ramanem forever impreuna").

| Stelutza1990 a răspuns (pentru stef87):

Da, si fetele/ femeile mai dau teapa. Insa uite acum : angel70 si-a luat aripi ( din niste sms-uri) in asa fel, ca nici punct la propozitii nu pune.
Eu ii spuneam doar sa fie prudenta, ca-mi pare ca o cam preseaza.
Desi i-a spus ca o va astepta. Ceva nu se pupa aici.

| stef87 a răspuns (pentru Stelutza1990):

Daca isi face aripi din cauza unor simple declaratii prin SMS, nu e vina baiatului, iar ea chiar trebuie sa fie ponderata. Dragostea doar prin fibra optica/ prin telefon nu exista! Poate ca si el incearca sa fie ponderat si tocmai evita sa-i dea aripi, sa nu o sperie, dorea doar sa-i marturiseasca ceva, sa-i deschida o usa...
De presat nu preseaza nimeni pe nimeni. Daca nu suntem insistenti ne lasati balta si/sau va puneti intrebari cum isi pune ea; cand insitam, ganditi cum faci tu acum. Ea stie cat de abundente au fost mesajele si cat de insistente in continut.
Pentru sentimente de magnitudine mare trebuie sa fie o cunoastere intre cei doi. Cineva cu capul pe umeri nu o sa spuna oricui ca simte ceva fata de altcineva, decat daca sunt anumite semnale reciproce, iar daca astea exista, marturisirea e un fel de "asa ma, asta asteptam!" - totu' merge uns.

| doc69 a răspuns:

Ca si la un examen sau la orice alta experienta de viata noua prima regula ca sa stii ce simti ce faci sau sa castigi este sa participi..si infunctie de asta stii ce vei face si cum simti in continuare.succes.

Răspuns utilizator avertizat
| DeidaraXR1 a răspuns:

Nu stii pana nu incerci happy. Nu ai de ce sa iti fie frica. Totusi, tie iti place de el?

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Ai grija, ca ii pacalici.
Daca te intalnesti cu el, stai sa-l observi.
Nu te arunca in love cu el asa repede, ca imi pare ca te minte. Un pic, nu tare.
Ai grija de tine. Te-am tzucat.

| crack123 a răspuns:

Mai bine sa incerci si sa nu iasa cum ti-ai dorit, decat sa regreti ca nu ai incercat si sa ramai cu impresia ca ar putea fi bine. Si inca ceva, ai un mod repetitiv de exprimare, foarte obositor.

| BadResonance a răspuns:

Daca iti spune atata ca te place atunci nu ai de ce sa te temihappy Dar nu cred ca te va dezamagi, daca este baiat de treaba atunci sa nu ai nici-o grijalaughing)

| Z6 a răspuns:

Daca iti inspira sinceritate..intelegere..intalneste-te cu el! Dar mai ia pe cineva cu tine! Este foarte important sa fii protejata..nu poti sa stii ce-i vine in cap.