| just1995 a întrebat:

vreau sa va povestesc o istorie, in urma cu 3 saptamini am cunoscut un baiat, care are virsta de 22 de ani, e cu sase ani mai mare decit mine, mi se pare ca ma minte tot timpul, deodata asa era dragut cu mine, bomboane mi-a adus, trandafir. Iar dupa ce a cazut in spital s-a schimbat, si inca prietenul lui e straniu, nu stiu ce are dar imi pare ca ma schimba, sau se bate joc de mine, chiar daca imi zice ca ma iubeste tare mult, eu nu pot sa cred ca acesta este al 5 baiat care ma intilnesc, dar si inca prietenul lui se baga intre noi, tot timpul la intilnire ei vin amindoi, deam nu stiu ce sa mai fac, ne plimbam in 3, nu stiu ce fel de intilnire e asta, nu pot nici sa vb normal, nici sa ma sarut cu el, ea dat numarul meu la prietenul sau, si inca prietenul lui mi-a zis pe skupe ca acesta cu care ma intilnesc va face tot posibilul ca sa se desparte de mine, aceste cuvinte am inteleles de la prietenul lui, nu stiu deam ce sa mai fac, azi am vb pe skype si nu zicea nimic, punea numai smailuri triste, deja m-a saturasem si i-am zis ca ma culc, nu stiu ce sa va mai zic, a cunoscut-o pe o fata care era acolo in spital sora medicala, si intr-o zi cind mergeam s-a intilnit cu sora fetei celei, eu vorbeam la tel. cu mama ma sunase, el in timpul asta i-a zis suririi salut, si sa o sarute pe fata aceeea din partea lui, nu stiu ce sa cred, de aici imi spune ca ma iubeste dar deaici se uita la alte fete si inca vb cu ele, Oare el vrea sa-si bata joc de mine? ori ma iubeste, cum credeti? astept raspuns Funda!))

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci fi atentă aici care-i combinația:mai întâi recapitulăm-el are 22, tu vreo 16, l-ai cunoscut acu 3 săptămâni,bomboane,flori,după care de la atâta cărat și-a rupt spatele și "a căzut în spital"; bun; după care se face bine,și vine la întâlnirile voastre amoroase,însoțit de amicul lui,care are și ăla o boală, să saliveze când vă vede pe voi că vă pupați; mai departe:ăsta-iubitul tău se pare că s-a amorezat de-o soră a unei sore medicale, dar tot ție îți zice că te iubește când se uită el după alte fete cu care încă vorbește; ok; in primul rând ar fi fost interesant dacă ne-ai fi spus și nouă cam ce-ați făcut voi în alea 3 săptămâni,adică dacă "ai căzut " și tu pe vreun altfel de pat,ca să ne dăm seama dacă nu cumva el,de fapt, a rezolvat problema care o avea cu tine,și deci poate să treacă liniștit la următoarea relație,așa cum e și normal; iar în al doilea rând,nu știu ce spital a fost ăla în care a stat el,dar oricum,mie mi se pare că a fugit cu ceva medicamente de pe acolo,și cred că le trage pe nas,impreună cu distrusul ăla care se laudă el că face-și drege! oricum ar fi,vezi că stau cu ochii pe tine,și poate nu apari zilele astea cu "întrebarea" că l-ai trimis la plimbare,c-ai să vezi tu atunci ce-o să fie la gura mea! eu cred că și trandafirii ăia i-a rupt de prin gardul cimitirului! păi ce să facă un boschetar! hai,vezi ce faci! și află dacă sora aia medicală n-are cumva,de fapt, vreun frate infirmier, și aia ce-ai auzit tu să fie vrăjeală! degeaba n-o sta și fraieru ăla pe lângă el!(înțelegi tu!).

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In 3 saptamani nu te poate iubi,isi bate joc,e imatur si neserios.
Baieti mai sunt, nu se termina lumea la el.
Cauta un baiat sincer si de varsta apropiata cu a ta, daca tii la tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

E clar! iar nu primesc fundă! nu mai stiu pe unde să raspund și eu, m-am săturat!
a! stai că mi-a venit o idee!

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e cu hamsterul ideea, multumesc anticipat! Mi se pleostise tastatura de tot!happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

La noua poveste mai am câteva rânduri,o să apară,cred,azi; ideea mea a fost alta,evident ceva așa de distracție,să alerg după răspunsurile tale, să iau fundă și să mă dau rotund cu ea, c-am luat-o eu și nu greece12-expert TPU; de altfel am și început, si am dat deja un răspuns mirelei26 in problema aia a ei - - de ce se îndrăgostește de cine nu trebuie! să vedem ce-o ieși!

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingBuna idee! Poate invata si clopoteii ca funda nu are vreo valoare!

| Silviu591 a răspuns:

Off doamne! multi prosti pe lumea asta, nu inteleg de ce nu scrieti corect, mai ales cand faci o poveste publica.

DA MA! te prosteste, nu conteaza varsta, dar conteaza ce ai in cap si la felul cum ai scris mi-am dat seama ca n-ai multe

| covaci101 a răspuns:

Contează foarte mult ce-ai făcut în cele trei săptămani, dacă te-ai sărutat sau chiar mai rău?!

| Liquor a răspuns:

Deci.El dupa comportamentul lui sa presupun ca ar vrea sa te combine cu pr lui.Pt ca si ala da semne, vrand sa iasa cu voi.Stai calma. Ceva in genu am patit si eu.Stateam cu un tip(alin), dar cel mai bun pr al lui(adi) era mereu cu noi, si tipu cu care stateam incerca sa ma comb cu pr lui.Dar acum sunt de 2 ani jumatate cu pr celui cu care stateam si e totul ok.Si totul frumos.nu ne-am certat niciodata.Am ramas prietena fff buna si cu celalalt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,tocmai ce ti-am citit intrebarea care ai postat-o azi;(a!,și mersi pentru funda de aici!); complicat rău; ăla te iubeste,tu intre timp ai pus ochii pe ăsta micu de e cu tine în clasă(dar care sta in bancă cu alta,pentru ca tu n-ai avut tupeu.),și joi mai cazi și cu el pe tură! cam nașpa; părerea mea e că și tu prea te consumi aiurea! ăla primul ar trebui să vină cu dovezi ca-lumea că e mort dupa tine,nu sa auzi tu pe la fete! nu? eu asa zic! iar dacă o aburește și nu apare cu nimic, înseamnă ca nu-i decât vrăjeală si caterincă ieftină, de care mai fac unii când e vorba de fete de 16 ani; deci eu zic ca daca îl vezi că se străduie și curg apele de pe el,ca să-ti arate ca ține la tine,atunci mergi pe combinație cu el; iar dacă nu,și tu zici că-ti place d-ăsta micu,concentrează-te atunci pe problema asta,și bagă-te cu el in seamă; mai departe ar cam trebui sa te descurci singură! pentru ca eu nu sunt fată ca să incerc să te învâț cum să-i sucești mințile unui băiat; că nu mă pricep; eu abia mă descurc pe partea mea; in sensul că sunt varză la capitolul femei,dar asta-i altă discuție; id-ul meu e la liber,l-am mai "publicat " eu pe aici,iar dacă e vreodată să fie mai urgent și să ai nevoie de un sfat "instant",intră pe magicianulfermecat și poate te descurc; că văd că ești fată cuminte! nu ești d-aia fițoasă! și pân-la urmă chiar de-ai fi! care-i problema? mai sunt bune și fițele astea din când în când! in fine; deci până joi concentrează-te,și te pregatește-te si tu cu niște texte, că poate ai loc să le strecori cumva, să-l faci pe băiat mai atent; înțelegi tu; mai vorbim.

| roxanarsene a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ca ti se pare ciudata schimbarea asta! poate ca cu acea fata nu are nimic! roaga-l sa iti spuna adevarul! vorbiti fata in fata! totusi trebuie sa te pregatesti pentru orice raspuns!