| killeros a întrebat:

Am si eu o ingrijorare, mi-am inceput viata sexuala cu prietena mea (17 ani ambii, ambnii ne mai avand contact pana acum) Ne-am protejat am folosit prezervativ (Durex) si nici nu mi-am dat drumul in ea, am si verificat prezervatvul sa vad daca este spart si din cate am vazut eu nu era spart! Dar tot stau cu gandul daca sar fi intamplat ceva si ar putea ramane gravidasad. Va rog niste pareri bune sau sfaturi dau funda! Si Daca ar fi sa fi ramas insarcinata cum imi dau seama sau cum ne dam, am mai intrebat-o asa si a zis ca se simte exact ca inainte! Mai are cateva zile si trebuie sa ii vina ciclul! Contactul a fost undeva luna aceasta 7 intre 10-17 ceva de genu! Cum asi putea sa imi dau seama sau, are rost sa imi mai fac griji? Respect Multumesc Celor ce imi dau raspunzuri bune!

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Daca totul a decurs bine cum descrii mai sus, nu te mai ingrijora.Pt linistea voastra spune-i sa faca un test de sarcina.asa te linistesti.Fiti precauti si protejati-va in continuare!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E doar ideea ta si frica sa nu se intample ceva.
V-ati protejat,nu s-a intamplat nimic, deci, stai mai calm si cauta pe google cum puteti sa va protejati de eventualele ghinioane.Ar putea incepe sa ia anticonceptionale, prescrise de medicul ginecolog, evident.Sexul nu inseamna numai placere ci si responsabilitate!
Si, desi putin cam devreme, welcome in the club!
Enjoy!

| ignore a răspuns:

Nu e insarcinata asteapta sa evzi daca ii vine cicluhappy

| liviu42 a răspuns:

Stai fara grija daca nu ai eliminat sperma in vagin.

| consiliera a răspuns:

Nu te mai stresa.Ati folosit prezervativ, nu s-a rupt.Ce-ti mai faci probleme? Nu e nimeni insarcinata.

| plasticstyle a răspuns:

Stai linistit.

| emiitzzy a răspuns:

Pai daca in caz ca nu-i vine ciclul ar putea dupa 4 saptamanii de la actul sexual sasi ia un test de sarcina dar daca ai zis ca ai verificat totul poate ee si frica aceea de prima data sa nuh cumva sa se fii intamplat ceva.dar stai mai linistyt nu te mai gandii atat doar la aia prea multe griji nuh ajuta ai rabdare si vezi cum se va simntii totul va fi bine:*>big grin

| inimioarata a răspuns:

Mai nu ai de ce sa-ti faci griji ea nu poate ramane insarcinata de la primul contact sexual.

| Krista_2861 a răspuns:

Faceti mah sex cu fete mai mari[tu] [ea] cu baiat mai mare ca asa aman2straight face nu stiti nici o manifestarestraight face