| sikra0604 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Prietenei mele i-a intarziat menstruatia 6 zile! Mentionez ca ea are un ciclu menstrual neregulat! In ultimele luni a avut menstruatia altfel:

-12 aprilie

(Pe 1 mai am facut prima oara dragoste, era virgina, probabil de asta a intarziat atat)

-21 mai

-24 iunie

Mentionez ca am facut dragoste cu ea numai protejat,si de fiecare data totul a fost ok! Le-am verificat! Doar ca odata, pe mine am dat de ceva alb, dar nu cred ca era sperma(prezervativul era ok)!

Credeti ca poate fii vorba de o sarcina?

Nu are niciun simptom pre menstrual!

2 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Mie mi-a intarziat si 21 de zile, si nu am fost insarcinata. Daca are menstruatia neregulata nu ar trebui sa se ingrijoreze foarte tare. Eu zic sa mai asteptati cateva zile, apoi sa faca un test de sarcina si sa consulte un medic.

| JustMe2099 a răspuns:

Poate fi vorba doar de o schimbare hormonală daca crezi ca v-ati protejat corect si mai ales ca nu il are regulat, e posibil sa ii intarzie puțin timp, iar daca tot nu apare, poate sa faca un test de sarcină sa se asigure ca totul e ok.