| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietena mea de 4 luni iar ea mi-a spus ca ar vrea sa facem sex. O saptamana intreaga mi-a tot spus ca vrea asta dar cand am ajuns in pat, dezbracati complet, s-a razgandit, a spus ca se va simtii prost in fata mamei ei si a lumii. Avem amandoi 17 ani. Treaba e ca ea mi-a spus o saptamana itnreaga ca vrea, chiar vrea iar deodata si-a schimbat parerea si a spus ca nu vrea acum, ca va avea ea timp de asta sie etc. Problema e ca eu nu stau cu ea pentru asta, chiar o iubesc dar imi puteti spune parerea voastra? Ce s-a intamplat? Oare mai vrea sa facem ceva in urmatoarele luni? Mereu cand vine pe la mine si invers nu se pune problema, stam dezbracati si toate chestiile astea dar cand vine vorba de sex nu vrea. Pareri?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu este inca pregatita pentru sex. Poate ca este speriata de povestile care umbla. Ai rabdare cu ea, fa-o sa aiba incredere in tine si intre timp invata cum se opereaza o virgina si cum trebuie sa va protejati. Nu cred ca vei mai avea mult de asteptat.

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu vrea, nu o poti forta. Dar daca tu o iubesti cu adevarat, asteapt-o pana cand vrea si apoi treceti la actiune.

| LoveSleep a răspuns:

Probabil puța ta nu s-a ridicat la mărimea așteptărilor ei.
Altă explicație n-am.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru LoveSleep):

Cel mai bun răspuns dat, felicitări!

| h3r a răspuns:

Te-a amăgit puțin, nu? Oricât de jucăușă ar fi, pregătită se pare că nu e.
Mai așteptați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa vrea. Asa e la inceput, timiditate, oare ce zic altii, de parca toata lumea ar sti ce faceti voi. Oricum ai rabdare si intelege-o si cu siguranta o sa aprecieze asta. Una e sa zici ca vrei si alta sa o faci. Spor.

| SorinTudor a răspuns:

Mai ai rabdare si cand iti mai propune intreab-o daca e sigura de ce spune...

| NH4OH a răspuns:

Bună.
Păi, drăguț ar fi ca atunci când împliniți spre exemplu 5 luni să stați la tine acasă, la un film, popcorn, în camera ta. iar când se termină filmul să te uiți la ea, să te joci cu ea, apoi să o săruți, să vă puneți în pat și să o întrebi dacă e regătită, sigur, sigur. Și dacă într-adevăr vrea și o vezi hotărâtă, o faceți. Dacă nu, asta înseamnă că i-ar place această aventură între voi doi, dar când sunteți pe cale să o faceți, se intimidează și simte că e ceva periculos și mai sunt și alte lucruri care se pot întâmpla, gen un bebe.
Baftă!

| Liliana1981 a răspuns:

Da' daca tot stai cu EA pentru ca o iubesti de ce esti asa de interesat daca o sa mai vrea sa faceti ceva in urmatoarele luni? Atat mai dureaza iubirea ta?
O sa vrea, desigur....sa jucati ping-pong.

| Sweet155 a răspuns:

Ai rabdare singura solutie