| CrSBombonel a întrebat:

Salut TPU,am si eu o nelamurire, o prietena a avut contact sexual neprotejat acum o luna, tipul a ejaculat afara, dar de atunci nu ia mai venit ciclul decat acum 3 zile si a durat doar cateve ore, mentionez ca fata a facut testul de sarcina la 2 saptamani dupa contact si testul a fost negativ, poate fii insarcinata?

5 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Cum sa ii dureze ciclul doar cateva ore? Ciclul dureaza intre 3 si 7 zile. Ori te-ai exprimat tu gresit si dureaza de 3 zile, ori trebuie sa se duca la un ginecolog

| fuzzer a răspuns:

Atata timp cat nu a ejaculat in ea, nu exista niciun risc sa fie insarcinata.

| Cristiann25 a răspuns:

Cand va aud "o prietena". Cata vrajeala pe voi ma copii.Ce ea nu-si putea face un cont aici sa intrebe daca era asa disperata sau si-a platit avocat?

| SunnyDay88 a răspuns:

O fi ejaculat el fara dar asta nu exclude ca nu a scapat vreun strop si inauntru.

testul se afce la 3 sap de la contact.

daca acu 3 zile a sangerat atat de putin, probabil atunci a avut loc nidatia. deci hormonii vor fi vizibili in urina zilele astea. maine ar putea face un test de sarcina daca se grabeste, dar indicat ar fi sa faca unul sap viitoare.

| zTonia a răspuns:

Atata timp cat i-a venit ciclul si el a ejaculat afara nu poate sa fie insarcinata