| roscataa a întrebat:

Buna tuturor, am o mica nelamurire. in legatura cu ciclul peste sarcina. Sm avut contact sexual in urma cu 6 saptamani neprotejat. mi-a venit ciclul normal. si mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Iar acum mi-a venit din nou ciclul a doua luna. si a tinut mai putin decat de obicei 4 zile in loc de 6. si am intampinat si vesnicile dureri menstruale. As vrea sa stiu daca am motiv sa ma ingrijorez big grin. Fundita :* Multumesc

Răspuns Câştigător
| Lisa01 a răspuns:

Daca ai avut menstruatie si ai facut si un test care a iesit negativ nu ai nici un motiv de ingrijorare. Explicatia e ca uneori corpul nostru ne joaca feste din cauza hormonilor care,, nu ne lasa in pace,, iar mai ales acum ca a inceput sezonul rece noi femeile suntem predispuse la dureri menstruale mai mari la chisturi pe ovare la intarzieri sau alte chestii de genul.Pentru linistea ta poti sa mai faci un test insa eu zic ca nu e cazul.Bafta!

5 răspunsuri:
| ciresik80 a răspuns:

Ti s-a dereglat un pic menstra poate ai luat antibiotice, ai fost stresata sau ai luat vitamina k, stai linistita nu esti insarcinata ti se va regla luna urmatoare.

| deeeeea1 a răspuns:

Poti sta linistita nu esti insarcinata:*!

| ketanal a răspuns:

2 menstruatii si test negativ...nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca totusi vrei sa te linistesti tu mai fa un test.

| Mihai19MaxX a răspuns:

Stai linistita.Totul este ok.

| arabela_9022 a răspuns:

Repeta testul de sarcina si du-te la un examen ginecologic. testul barza este foarte bun.