| adri101i a întrebat:

am și eu o problema, iubitei mele ii întârzie ciclul, a făcut 2 teste de sarcina și au ieșit ambele negative, e vreun motiv de îngrijorare? Ei îi este frica sa nu fie gravidă și testele fă fi fost fals negativ!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma cu o saptamana ti s-a explicat ca NU poate exista nici-o posibilitate/probabilitate de a se forma o sarcina. Probabil ca menstruatia nu se porneste (deci nu intarzie) dintr-un motiv foarte simplu si anume; fiindca ciclul menstrual al iubitei tale este NEREGULAT. Testul de sarcina se repeta dupa trecerea a 4-5 zile fata de primul test si daca si al 2-lea rezultat este tot NEGATIV atunci in mod sigur NU exista o sarcina si este vorba asa cum am precizat de niste dereglari hormonale care provoaca caracteristca de ciclu menstrual neregulat. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi daca sunt sau nu motive de ingrijorare? Serios acu? Voi stiti daca v ati protejat sau nu si cum a decurs actul sexual

| adri101i explică (pentru suntserios):

În loc să te bagi in seama degeaba mai bine nu vorbești

| suntserios a răspuns (pentru adri101i):

Pai bo$$ nu imi merge globul de cristal sa vad ce ati facut voi in pat... ma intreb daca unii din voi sunteti in stare sa va alegati singuri la sireturi la ce intrebari puneti