| Mojito1234 a întrebat:

am vazut ca diametrul prezervativelor (Durex) este de 52mm + ce pot face daca penisul meu are diametrul mai mic?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Diametrul ala e maximum pana la care prezervativul e garantat impotriva ruperii. Nu e nici o problema daca e mai putin, va sta si pe un penis mai subtire fara probleme. Cumpara unul si incearca sa vezi daca nu crezi, puneti-l si trage de el sa vezi ca nu iese usor.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cumpără mă şi tu unu pe măsura ta...

| pietrean a răspuns:

Cumperi unul, pe dimensiunea penisului tau! Din ce am citi pe Google, sunt cuprinse ca marime, intre 52-56 mm.
Cauta si tu, dupa cuvintele diametru+prezervativ si asa o sa te lamuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va fi foarte bun si cele cu diametrul de 52 mm...cea mai buna si cunoscuta firma e durex...chestia e ca toate prezervativele folosite corect sunt bune. Chiar mie mi s.a intamplatbca unul durex sa se sparga, o fi folosirea incorecta.:-)

| Mojito1234 explică:

Si imi puteti spune va rog o firma mai buna, am auzit ca Durex si OneTouch.