| edymetinro2 a întrebat:

as dori sa va cer parerea si sfaturile in legatura cu ceva:

Eu cunosc o fata de ceva timp,.eu o plac foarte mult pe ea dar nu stiu daca si ea pe mine, eu cred ca ea stie ca o plac, ea vine tot timpul la mine etc, daca o intreb daca sta cu cineva sau altceva zice ca nu........desi stiu ca ma minte, insa ea mi-a zis ca sunt cel mai bun prieten al ei nu stiu daca ea ma considera doar un prieten sau nu de asta imi este teama sa ii zic pentru ca nu vreau sa ma fac de ras in fata ei.

Astept sfaturile voastre ce ar trebui sa fac ca sa imi dau seama daca ma place sau nu? Chiar nu stiu ce sa fac...

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ti-a zis ca te considera cel mai bun prieten, cred ca a fost destul de clar raspunsul. Incearca sa te indepartezi de ea, de ce vine la tine? Ce relatie de amici e asta?

| neutrino a răspuns:

Decat sa fi intrat aici pe TPU, mai bine intreaba fata direct sau mai bine invit-o la un suc si clarificati situatia. Bafta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai o reputatie buna, convinge-o!

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai in fiecare zi 40 de persoane pun aceeasi intrebare, "cum sa-mi dau seama daca si ea/el ma place?", pai scoate-o in oras la un suc, prajitura, ceva si intreab-o, si nu trebuie sa-ti fie rusine ca nu esti primul care face acest lucru, succes.

| ɱɨƙӭ a răspuns:

Hmm...Banuiesc ca acea fata ai cunoscut-o pe metin2ro? laughing