| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

As vrea sa va intreb daca.
Este in regula o relatie intre un baiat de 16 ani si o fata de 13 ani?
Avem aceeasi inaltime, ne placem reciproc, multa lume ne-a spus ca ne sta bine impreuna. dar eu nu stiu exact ce sa zic. chiar daca imi place mult de aceea fata.
Cativa prieteni mi-au spus ca nu e mare diferenta de varsta si sa fac ce simt... dar nu prea stiu exact ce ar trebui sa fac.

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia la 13 ani se joaca cu Mikey Mouse iar tu cu put.za. chiar nu mai sunt fete de 16 ani si pentru tine?

| ALexLex007 a răspuns (pentru suntserios):

Hmm, vezi ce spui ca poate spun si eu niste lucruri tare "faine" de spre tine si crede-ma ca puteam sa fiu si cu fete de varsta mea dar am spus pass pentru aceasta fata "care se joaca cu Mikay Mouse " intelegi?

| suntserios a răspuns (pentru ALexLex007):

Da te rog spune si tu lucruri faine despre mine, orice ar fi macar stiu ca nu molestez fetite de 13 ani

| ALexLex007 a răspuns (pentru suntserios):

Lol? Iti zic sincer ca esti prea penal!
MOLESTÁ vb. tr. 1. a brutaliza, a lovi. 2. a necăji; a vexa, a jigni. (< fr. molester, lat. molestare)
Pun pariu ca nici nu stiai ce inseamna cuvantul dar ai vrut sa devii "destept "
Nici nu o cunosti pe acea fata, nu stii cum gandeste, cat e de matura, ea la 13 ani ai ei gandeste mult mai rational si este mult mai matura decat multi dintre prietenii/cunostintele mele.

| suntserios a răspuns (pentru ALexLex007):

Ai uitat vreo 2-3 sensuri, da presupun ca le ai uitat intentionat.

MOLESTÁ, molestez, vb. I. Tranz. (Livr.) A brutaliza, a maltrata. ♦ A provoca neplăceri, a șicana, a necăji, a sâcâi.

Oare ii provoci neplaceri unei copile de 13 ani? hmm da ii provoci. Arata ea de ti se scoala tie toate cele dar tot un copil de 13 ani e

| OnuOnulică a răspuns:

Stai linisti amice...nu conteaza o diferenta de 3 ani. Daca va iubiti nu are rost sa intrerupeti relatie...atata timp cat e vorba de iubire sincera! happy

| neutrino a răspuns:

Lasa copilul in pace si cauta-ti o fata apropiata varstei tale.

| Emilian65 a răspuns:

Cam micuta fata pentru o relatie. Dar, tu fiind un baiat cu bun simt, ai sa o ai ca prietena, fara a o forta sa faceti sex, chiar daca ea iti va cere acest lucru.

| SkyPilot a răspuns:

Sunteti OK. Dar... sa nu ii ceri sex pana cand ea nu este gata. Sa ai rabdare cu ea daca este mai copilaroasa. Poarta-te bine cu ea happy

| Lawliet14 a răspuns (pentru SkyPilot):

Ce sex visezi, copile? La 16 ani? Si aia de 13.

| SkyPilot a răspuns (pentru Lawliet14):

Exact asta ii si spun, sa nu ceara. Am citit pe aici niste intrebari dupa care nu ma mai mira nimic. Era una abia intrata la liceu - deci 14 ani - cu o experienta pe care multe de 30 nu o aveau. Daca te uiti la ultimele 3-4 zile la Adolescenti si Dragoste si Sex ai sa gasesti 3-4 intrebari care mentioneaza sex cu fete de 13 ani.

| Lawliet14 a răspuns (pentru SkyPilot):

La varsta aia e si nociv sa faci sex, nefiind complet dezvoltat. Sunt mai rau ca tiganii.

| ALexLex007 a răspuns (pentru Lawliet14):

Sex? Am spus cumva cuvantul " SEX "? Si nu, nu vreau sa fac sex cu ea deoarece nu mi se pare normal la varsta asta, data viitoare informeaza-te mai bine inainte sa spui ceva.

| Ezeru a răspuns:

Salut. Cred ca ti se va spune de multe ori ( cel putin din partea adultilor ) :"Sunteti prea tineri."
Nu te lua dupa ei. Nu este nimic gresit in aceasta ( parerea mea ), dar asta insemnand sa nu aduci relatia la un alt nivel ( sex si altele ) daca stagnezi pana cand vine acel moment in care faci trecerea este okeywinking

| Andreutza098 a răspuns:

E ok... dacă va fi iubire sinceră și dacă nu urmărești alte scopuri.
Succese, sper să vă ție mult!winking

| KatlynKim a răspuns:

E ook. daca fata e matura, sa zicem sa gandeasca macar ca una de 14-15 ani, nu vad de ce nu ati putea fi impreuna. Daca gandeste ca una de 12, imi pare rau.
Oricum sa nu ai mari asteptari de la ea.

| XDeDeX a răspuns:

Gura lumii nu o astupa nici pamantul happy daca va iubitii nu renuntati la iubire pentru vorbe

| Andrei_Daniel_1997_X4d8 a răspuns:

E bine, dar nu'i zi de sex. ti s-a facut s.a ajungi in celula? las-so sa faca macar 15-16 ani.

| Xerox666 a răspuns:

Nu te lua dupa spusele altorawinking Varsta nu conteaza asa mult avand in vedere ca vezi fete de 16-17 ani care stau cu baieti de 25 de ani. Diferenta dintre tine si ea nu este mare deloc, te sfatuiesc sa fi impreuna cu ea ca poate dupa o sa regretiwinking

| alexutza2tha3bbe4meu a răspuns:

Heii! eu cred ca e ok mai ales daca va placeti reciproc diferenta de varsta nu trebuie sa fie o piedica (stiu eu ce spun am trecut prin ce treci tu acum eu aveam tot 13 ani iar el avea 19 si noua ni s-a spus ca e diferenta de varsta mare dar nu prea ne-a interesat de asta) iar acum am 17 ani si suntem inca impreuna de aproape 5 ani de zilewinking asa ca:
varsta nu conteaza happy

| DoK420 a răspuns:

Nu e ok