| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am incercat sa ma masturbez pe o poza, pentru ca am auzit ca e sanatos sa te masturbezi, te simti bine cand o faci, etc. Cand am inceput sa ma masturbez era ok. Penisul imi era in erectie si chestii de genul. Nu simteam ca vreau sa imi dau drumul. Cand a reusit sa iasa capul, chiar sa se usuce, am simțit o ameteala, ca si cum imi era rau sau lesinam. De asemenea, urechile mi s-au infundat si am auzit dupa cum mi-ar sufla cineva in ureche. Dupa ce a iesit din erectie mi-am revenit si nici nu a iesit sperma sau ceva.

Are cineva idee ce e in neregula?
Mentionez ca am 13 ani si 8 luni.
Vreau numai repunsuri serioase, fara mișto-uri sau propozitii de genul "Esti prea mic ca sa faci asa ceva", numai daca se aduc informatii si propoztia respectiva e concluzie!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, in momentul masturbării ti a scazut tensiunea si posibil si glicemia, de aceea ti s-a facut rău, din cauza efortului pe care tu l ai depus, momentan nu esti pregatit din punct de vedere sexual sa te masturbezi, penisul tău nu este dezvoltat ai 13 ani, mai asteaptă pînă după 18 ani cand te maturizezi si vei fi dezvoltat atit fizic cît si sexual, nu toti băietii se dezvoltă la fel, nu tuturor le curge spermă de la varsta de 12, 13 ani, sunt excepții, după varsta de 14 ani o sa ai prima ejaculare. La fel ca si in cazul fetelor, unele au ciclul menstrual de la 10 ani, altele după varsta de 14 ani.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, o zi frumoasă.

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva duce la lesin sau chiar moarte.
Uite aici articole cu oameni care au murit din aceasta cauza:
https://www.romaniatv.net/......70473.html

https://www.realitatea.net/......66317.html

http://www.ziare.com/......zar-776493

| NecunoscutLol a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze, am uitat sa precizez ca numai odata am mai incercat înainte(acum 3 luni) si tot acelasi lucru mi s-a intamplat, numai ca era dimineata

| Violleta2022 a răspuns (pentru NecunoscutLol):

In cazul asta, evita total masturbarea, macar 6-12 luni, poate corul tau nu este inca atat de dezvoltata, inca sa produca sperma si de aceea il epuizezi si ai stari de lesin.

| NecunoscutLol a răspuns (pentru Violleta2022):

Am inteles. Multumesc.

| minrest a răspuns:

Nu e in neregula nimic; tu nu prea simteai dorinta sa te masturbezi, ci ai facut-o pentru ca ai considerat ca este sanatos, asa ca nu ai dimtit dorinta sa mergi pana la capat. Masturbarea nu e mare lucru, e doar modul de a scapa de tensiune sexuala.