| Gabitu698 a întrebat:

Salut TPU! Saptamana trecuta Duminica m-am masturbat si mi-a iesit putin sange cu sperma (am 14 ani) si m-am mai masturbat odata azi sa vad daca mai am ca vazusem pe internet ca la barbati sub 40 de ani daca nu au sange si in urina si durere cand urineaza sau ejaculeaza atunci ar trebui sa treaca. Eu nu aveam vreun simptom de genul decat sangele in sperma. Dupa ce m-am masturbat aveam penisul plin de sange era tot rosu nu avea deloc culoare de sperma. M-am dus la baie sa ma sterg, iar dupa am intrat in panica. Nu ma mai masturbez niciodata (o fac de la 11 ani). Cum sa fac sa îi spun mamei că mă masturbez si ca am întampinat aceasta problema? A purtat odata o discutie de genul cu mine si eu am zis ca nu ma masturbez(asta fiind mai de mult). Nu vreau sa ii spun ca am sange in urina ca dupa daca vede medicul si nu apuc sa-i spun ca eu m-am masturbat si a iesit sange atunci e nasol.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta sincer nu ai altceva de facut decat l@ba? Organul tau genital nu a ajuns la maturitatea unuia de 40 de ani, vorbeste cu mama ta sau cu tatal tau spune le ce ai facut sa te duca la medic ca te infectezi nu sta asa cu rană si singerare ca dai de belele, vrei sa ajungi sa ti taie penisul ca se infecteaza si il amputeaza iti pune pungă, mai termina cu prostiile astea si vezi-ti de scoală, ai rupt frenul ața numita popular, si aia este puternic vascularizata cu sange ai facut hemoragie, ața aia la unii barbati se rupă la primul contact sexual cu o femeie sau nu se rupe, depinde de grosimea aței si de cit de dur este actul sexual, oricum tu esti prea mic acum sa discutam astfel de subiecte, acestea le vei afla pe parcurs după 18 ani cand vei avea o fată cu care s faci sex, dar daca tu incepi de acum sa te masturbezi este grav si trebuie sa renunti definitiv la astfel de practici.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai facut este din cauza masturbarii excesiva si ti-ai ranit uretra de la prea mult frecat cucul.
Asa ceva NU trebuie facut pentru urmatoarele 2-3 saptamani ca sa treaca si sa se vindece uretra.
Masturbarea sanatoasa se face 1-2 pe saptamana, NU de cateva ori pe zi cum ai ajuns sa-l freci tu, producand rani si sangerari interne.

| Gabitu698 explică (pentru Violleta2022):

Pai da dar cand mi-a iesit prima oara nu o mao dadusem de aproape o luna si am facut o pauza de o saptamana intre aceste doua episoade

| brot123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna violeta am o intrebare tin sa precizez ca am 12 ani am dat laba si mi-a iesit multa sperma cu o cantitate foarte mica mai mica de 2 ori decat un bob de orez de o nuanta maro vascoasa.ce pot sa fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru brot123):

Evident esti troll, ca altfel ai sti ca un copilas de 12 ani si nu ti-ai face cont, pentru atat lucru inutil.

| brot123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Spune mi te rog nu sunt troll ma ingrijorez pentru acele picaturi mici de sange si mi-am facut cont pentru ca chiar nu stiu ce sa mai fac ajuta ma

| Mayhem666 a răspuns:

Raspuns pentru @CristDinBucuresti, pentru ca aparent ma ignora si nu pot sa-i raspund direct. Sper sa vezi mesajul meu si sa gandesti pe viitor inainte sa spui ceva.

Daca tu crezi ca educatia sexuala se invata dupa 18 ani si nu la inceputul pubertatii (de obicei in jur de 13 ani) atunci sa nu te mai mire cand o sa vezi fete de 15 ani insarcinate ca nu au stiut cum sta treaba sau baieti de aceeasi varsta care isi mutileaza organele genitale de la masturbare excesiva, sau ambele sexe care habar nu au ce e ala un prezervativ sau la ce se foloseste si practica sex neprotejat care aduce riscul de boli netratabile.
Educatia sexuala nu ar trebui sa fie ceva tabu, ci ar trebui sa fie invatata ca sa putem sa inpiedicam viitoarele incidende neplacute.

| MynameisYou15 a răspuns:

Hmmmm.cam urat, nu sunt specialist dar e posibil sa-ti fi rupt asa numita "ață". Oricum cel mai bine ar fi să-i spui lui taicătu nu lu maicăta. Scz de limbaj