| Rock10 a întrebat:

Care e principalul lucru de care se simte atrasa o femeie la un barbat, in conditia in care abia au schimbat cateva cuvinte?
Personal mi se pare ca barbatii si femeile gandesc mult diferit si doresc lucruri total diferite de la sexul opus?
In cazul barbatilor principalul impact il are aspectul fizic, oricat de ipocriti am fi sa spunem ca nu e asa.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Barbati vor sex, dar desigur nu orice femeie, si cu una care trezeste dorinta sexuala si da conteaza fizicul foarte mult, femeile sunt atrase de situatia financiara, in multe studi majoritatea fetelor au ales partenerul cu mai multi banii chiar daca in prima instanta ea refuzat cand au aflat ca ce avere au, studiu sa efectuat in usa,alte studi europene confirma asta, barbati fac sex de placere femeile din interes, pentru profit etc desigur e langa asta avem multe nevoi de la pers iubita, nevoi emotionale, casnice etc un barbat vrea o mamica o femeia vrea un tata, logic ca vor lucruri diferite

| Rock10 explică (pentru RAY):

Eu ma refeream la atractia initiala. Dar ti-am inteles punctul de vedere. Multumesc

| corbulalbrosu a răspuns:

Si in cazul femeilor principalul impact il are aspectul lor fizic, oricat de ipocriti am fi sa spunem ca nu e asa.In primele clipe nu stim absolut nimic despre alte aspecte si exact din acest motiv s-a nascut si zicala : "p*** nu stie carte". rolling on the floor

| Rock10 explică (pentru corbulalbrosu):

Pentru mine e un mare mister cum gandesc femeile (in general) pentru ca e clar ca nu la fel cum o fac barbatii laughing. Barbat fiind imi e foarte usor sa observ body language-ul celorlalti barbati si aproape de fiecare data stiu ce si cum gandesc ceilalti, dar in cazul femeilor pentru mine majoritatea lucrurilor sunt intr-o mare ceata laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

...despre alte aspecte si exact...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un barbat nu arata destul de bine pentru o femeie crede-ma ca nu l-ar baga macar in seama, deci si femeia ca barbatul pune pe primul loc aspectul.

| Rock10 explică (pentru anonim_4396):

Cum ramane cu materialistele care vor siguranta financiara sau cu cele care vor sa avanseze profesional cu ajutorul unei relatii cu seful? Cred ca ai vazut si tu destule tipe care arata bine, le merge mintea, dar cu toate astea sunt in relatii cu barbati cu un aspect fizic total neplacut dar foarte inteligenti sau de succes?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rock10):

Drept e ca am vazut putine femei care sa fie foarte frumoase in comparatie cu iubitul / sotul lor si sa stea cu el doar ca il iubeste nu doar pentru banii lui. ex, am la munca un bucatar, e inalt dar solid, cum sa zic eu cu burta dar nu de aia de insarcinat, eh are omul ala o sotie de moare toata lumea cand o vede. din ce am inteles ea e cea cu bani, ea are vila masina etc etc el e mai "sarac" ca ea sa zicem. deci se intelege de la sine ca femeia aia nu sta pentru banii lui cu el. dar asa ca om e foarte inteligent, il duce capul, are sa zicem o cultura generala vasta si din cate am vazut are o personalitate care atrage oamenii, nu e ca mine, adica sa nu ma bag in seama cu toata lumea sa glumesc in stanga si in dreapta toata ziua. poate asta l-a atras la el, cine stie.

| Rock10 explică (pentru anonim_4396):

Eu am intalnit mai multe cazuri de genul asta. Grasi libidinosi, fara o situatie materiala buna dar cu manechine langa ei sau urati, fara dinti, cu igiena corporala ce lasa de dorit, dar cu carisma si de asemenea implicati in relatii cu nite femei absolut grozave (inteligente si aspect fizic placut). Din acest motiv voiam sa vad si alte pareri pentru ca eu sunt in ceata la capitolul asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rock10):

Poate acele femei chiar sunt genul "numai sufletul conteaza". pe aici mereu se minte asa dar rar am intalnit in viata reala.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Si in cazul femeilor conteaza aspectul fizic, mai ales la prima vedere. Raspunsul e valabil si pentru prima intrebare, altceva nu prea are ce sa o atraga, avand in vedere ca nu se cunosc.