| Alexandru982206 a întrebat:

chiar am nevoie de voi, ajutati.ma va rog frumos. Sunt intr.O relatie de 1 an jumate. De cand am cunoscut.O mor de ea va jur, o iubesc foarte mult as face orice sa fie langa mine toata viata. Eu pana sa o cunosc umblam cu foarte multe fete nu ca vreau sa ma laud dar umblam cunosteam multe, a aparut ea si cu toate ca imi era totul am înselat.o recunosc dar a fost de o zi si i.am spus acelei fete ca nu a fost bine ce am facut gândul meu la ea stătea. Ma iertat am fost foarte bucuros. Relatie mergea foarte bine si ne iubeam mult ia a crezut ca o insel cu o alta fata si ca am sentimente pentru ea, nu era asa eu o iubeam si o iubescc si ma gandesc si acum la ea cand va scriu. In fine, se face un an jumate pe 15-12-2015 suntem împreună, nu ca inainte dar suntem bine. O simt ca nu mai vrea ceva de viitor cu mine, ea o sa plece la facultate eu mai am un an de scoala, va jur o iubesc foarte mult si nu as vrea sa o pierd dar am o simtire si parca imi spune cineva ca ea nu ma vrea in viitor. Am o mie de gânduri, nu dorm noaptea, ea nu stie. Vreau sa fiu bucuros în viitor o vreau langa mine toata viata dar daca o simt ca nu prea mai vrea si o sa dea de altu la facultate pe acolo. Ce sa fac pe ce drum sa o iau. Vreau un sfat, va rog!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cere-o acuma de nevasta daca tot o iubesti atat de mult. In felul acesta scapi de toate problemele si gandurile negre pe care ti le faci.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu sunt de parare ca tu nu ai avut multe femei precum pretinzi.Pentru ca daca aveai, prietene, nu te supara dar nu erai aici sa ceri sfaturi.Primul lucru ar trebui sa-i oferi indiferenta, daca spui ca ai incercat sa o linistesti verbal, dar cu totii stim ca o discutie cu o femeie bazata pe logica e inutila.Fii indiferent, arata-i ca iti e tot una ca pleaca ca ramane, tu esti un tip misto care poate alege din 100.Sa vezi cum o sa te vrea si ea din 100

| MtfkRebekah a răspuns:

E evident faptul ca ai dezamagit-o. Si inca tare. Tu sa fii fost in locul ei cum ai fi fost? Omul in care aveai cea mai mare incredere sa te tradeze doare enorm de mult. Mai ai ceva timp la dispozitie asa ca iti sugerez sa o recastigi. Ia totul de la 0 ca la inceputul relatiei cand incercai sa o "cuceresti". Ajut-o sa isi recapete increderea in tine.