| BoGdAneluL17 a întrebat:

Cine a scapat de ejaculare precoce si cum? Vreau sa cumpar o carte care se numeste "Controlulejacularii" si zice ca in 7 zile scap de ejaculare precoce si e mai mult pentru partea psihica, deci ce parere aveti? Am 16 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala, dar ejaculez cand fac petting si nu vreau sa`mi incep viata sexuala pentru ca stiu ca ma va afecta mai mult!

9 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Tine mult de psihic
nu te va ajuta mult o carte
ori mergi la un medic
ori cumperi Durex Plesure care are o "crema" special pentru intarzierea ejacularii

| Marius1985 a răspuns:

Salut; am avut si eu probleme cu ejacularea precoce. eu am rezolvat cu pastilele astea: http://track.climaxcontrol.pl/product/Climax-Control/?pid=119&uid=1419 m-am riscat sa iau pastile, stiu, dar au functionat si pana acum nu am patit nimic de la ele.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius1985 a răspuns (pentru BoGdAneluL17):

Pai inainte in maxim 1-2 minute eram finish. Apoi, dupa ce am luat cam 2 saptamani climax control a inceput sa dureze destul de mult peste 10 min. Poate a fost si efect psihologic, dar ma bucur orice a fost. Eu am luat 2 pachete ca era promotie si mi-au mai dat bonus niste pastile de la care aveam erectii foarte puternice si chef mai mare ca de obicei. Nu am terminat ce-a de a doua cutie de climax control, cred ca un sfert nu am folosit; oricum, de atunci nu am mai avut nevoie de pastile. Probabil ca am capatat si incredere in mine, si am avut mare noroc ca prietena mea m-a sustinut in toata treaba asta, coteaza mult sa stii si partenera.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius1985 a răspuns (pentru BoGdAneluL17):

Pai iti ajunge o luna. scrie ca se iau zilnic si cu cel putin 48 de ore inainte de actul sexual.

| 0Andrew0 a răspuns:

Faci exercitii la muschii pc(cauta pe google).

| MicSiRau a răspuns:

Termina ma cu ejacularea ta precoce, crezi ca esti singurul? sunt foarte rari acei baieti care nu ejaculeaza "precoce" a innebunit lumea cu reclame si cu ejacularea precoce, medicamente spray-uri contra ejacularii precoce si mai stiu eu ce.nu e o rusine daca termini repede primul numar, si eu o tratam inainte ca pe o problema dar nu eram asa frustrat de treaba asta incat sa apelez la tot felul de leacuri si trucuri/sfaturi/carti si ce mai vrei tu. asa se intampla cand esti excitat, esti un om normal nu ai o problema, e doar in capul. Inca nu putem discuta mai multe deoarece esti inca virgin.dar renunta la aceasta grija, discuta cu partenera eventual explica-i ca asa se intampla la majoritatea baietilor cand se simt bine alaturi de partenerele lor.si va intelege.treaba e sa ai erectie la urmatorul numar si va fi chiar fericita. Bafta

| danyboy02 a răspuns:

Eu unul cred ca asta te poate ajuta bafta
http://ejaculareprecoce.org/