| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Cum fac ca atunci cand trag pielea sa scot capul penisului sa nu se mai duca inapoi? Adica sa ramana prinsa si sa o trag cand vreau eu

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Mai copile.
Daca ai o varsta frageda, chiar si tanara maturitate se intampla asta pentru ca ata aceea inca are elasticitate, nu ai o viata sexuala activa.
Cand eram ca tine sursa de informatie era zero pentru ca in era dinainte de 89 si mult dupa aceea nu aveai aceste informatii la gura sobei, cum se spune.
Eu am pielea retrasa si a ramas retrasa pentru ca am o varsta, o viata sexuala etc. Asta nu se intampla peste noapte, ci in ani. Un barbat nu e mai barbat daca la dus il vezi cu pielea penisului trasa (preputul decalotat). Poate multi va ganditi asa. Parerea mea este ca intr-adevar arata mai bine as, penisul nefiind un organ foarte aspectuos. Doar parerea mea. Eu ca d imi faceam dus imi trageam pielea aceea si ma spalam cu sapun. Cred ca asta face orice barbat educat care are si o viata sexuala regulata. Cred ca partenera mea nu ma place mai mult sau mai putin cand face dus cu mine si il vede decalotat..cu toate ca atunci cand e excitat il priveste si il mangaie intr-un anumit fel, spunand ca-i place la nebunie sa-l vada asa.
Revenind.
Iti dau un sfat ca barbat matur.
Spala-te sa fii curat, dar nu exagera. Fii constient ca organul tau sexual are o elasticitate, pe care in timp si-o va pierde.
Daca alegi sa ai capul descoperit cu timpul o sa vezi ca se desensibilizeaza zona aceea si usor-usor vei ajunge mai tarziu la orgasm. Pe de alta parte nu e de ascuns ca acel cap al penisului va fi putin mai uscat. Cat despre estetica e alegerea ta.
Cam lung raspunsul, dar ce sa-i faci de la o varsta esti mai sfatos.

| AjutoameniipeTPU a răspuns (pentru ywar):

Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Prinde-o cu poxipol.

| Goete a răspuns:

Foloseste super glue

| IceRope a răspuns:

Prinde-o cu bandă scotch.

| Ctvd a răspuns:

Lipește o cu scoci

| 777sebi a răspuns:

Este normal ca pielea capului penisului sa se retraga inapoi peste capul penisului atunci cand nu este excitat. Acest lucru se numeste retractie a capului penisului si este normal. Pielea se poate retrage inapoi peste capul penisului atunci cand este rece sau daca este expusa la apa sau alti factori care pot provoca contractii ale musculaturii penisului.

| 12345678900012 a răspuns:

Circumcizia fratelo