| anonim_4396 a întrebat:

cum pot sa fiu impreuna cu cineva, cred ca pare destul de stupid dar pur si simplu, sunt prea rusinos..., anul trecut am avut o fata care mi-a placut mult de tot, pana si acum inca imi mai place si este in scoala cu mine desi este mai mare ca mine cu 2 ani, sau pur si simplu la un Oratoriu numit Don Bosco pentru mine este mereu o sansa de a fi impreuna cu cineva dar aceasta fata am intalnit-o cam prea tarziu si nu ii stiu facebook-ul, si mi-a fost rusine in timpurile in care am vazut-o pe ea sa ii zic ceva, si plus ca ii placea deja altcuiva, am lasat-o balta, l-am lasat pe el sa se faca de rusine ceea ce s-a si intamplat, nici nu a abortat-o corect, zicea la toata lumea si sa dadea mare, ca ii placea de ea.Deci un sfat pentru mine sa gasesc si eu pe cineva? Ma simt singur...

2 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Hmm, e prea greu. Un raspuns de pe TPU nu te poate ajuta totalmente bine cu o situatie ca asta. Trebuie sa-ti dai seama tu cum sa o abordezi si sa-i fii prieten mai intai. Cu atat te pot ajuta pe moment. Fetele au nevoie de mult timp sa se indragosteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand meriti aplauze, si nu glumesc. Adica odata ce ti-ai dat sema ca baiatul a fost nesimtit si nu a abordat-o corect, frumos, clar esti un tip ceva mai special. Poti sa fii rusinos, si ce? Nici eu nu am cine stie ce tupeu si sunt destul de rusinoasa din multe puncte de vedere. Gandeste-te ca nu esti singurul in cazul asta si o sa vezi ca prinzi curaj. Sigur va veni si persoana potrivita pentru tine. Nu trebuie sa te simti singur. Cum am mai spus sunt sute de persoane in cazul tau.