| 5yr0Kk a întrebat:

cum pot uita pe cineva pe care am iubit si care s-a dovedit ca nu e cine pare?
adica ma tot gandesc la ea.ce as putea face...
deci am iubit-o mult de tot...dar am avut 2 prieteni care mi-au deschis ochii. inaine sa fie prea tarziu...(probabil ca o sa si vada intrebarea)

7 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Petrece-ţi timpul cu prietenii.
Incearcă să cunoşti persoane noi.
Fii fericit că ai deschis ochii la timp.
O zi bună!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa nu iti para rau fra, da-o naibii si continua vanatoarea si nu mai pune sentimente, doar sex si atatwinking si inca un lucru, niciodata sa nu uiti de tovarasi, tinei aproape si sa nu-i lasi nici pentru cea mai tare fata din lumewinking

| Adredemesconf a răspuns:

Incearca sa iti faci prieteni noi, asta mereu ajuta.Iesi mai mult cu alte persoane, te va ajuta sa nu te mai gandesti asa mult la persoana respectiva. Daca ai vreo melodie care iti aminteste de el, sterge-o din calculator si incearca sa asculti muzica vesela care te va bine dispune happy. Daca acea persoana s-a dovedit ca nu e cine pare inseamna ca cel mai probabil te-a dezamagit...asa ca atunci cand simti ca ti-e dor de el, gandeste-te ca meriti ceva mai bun!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai de toate,esti sigur ca prietenii tai ti-au deschis corect ochii? Esti sigur ca ei au dreptate, iar prietena ta te-a dezamagit?
Daca da, trebuie sa fii constient ca de uitat, n-o s-o uiti curand. Mai ales, daca mergeti la aceeasi scoala.
De preferabil ar fi daca ai sterge tot ce are legatura cu ea, in calculator, telefon...tot!
Poze,mesaje,apeluri. Considera ca, pentru tine, ea nu mai exista.Ti-a facut rau, deci e mai bine asa.
Ignor-o! Cand o vezi, uita-te in alta parte si abtine-te.Altfel, o sa-ti fie tot mai dor de ea, mai ales cand o vezi si o sa suferi mai mult.
Indiferenta si ignoranta vor da rezultate, asta daca vei rezista.

| 5yr0Kk explică:

Aa si mai am o problema..cred ca o sa o vad in fiecare zi la scoala...ce as putea face?

| Cristyan21 a răspuns:

Iesi cu alte persoane nu-i mai da atentie si evit-o cat mai mult.

| AndreiLeviux a răspuns:

Sa incerci sa vorbesti zilnic cu cate 3-4 fete 1-2 baieti sa uiti sa iesi afara sa nu te mai gandesti acol asa imi trece mie