| Fara7390 a întrebat:

De ce penisul meu nu isi mai mentine erecția? Adica iubita mea a fost goala si penisul meu revenea prea repede din erecție, dupa ce am ejaculat imediat a revenit in stare neerectilă. Si ea a zis ca, cu o zi înainte nu era asa.
Dimineata nu mai este in erecție.
Daca mă masturubez, este in erecție, daca ma gandesc la iubita mea, intra in erecție.
Ce credeti ca am? Asta înseamnă impotență? Am 18 ani.
Funda!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca starea penisului tau sa se datoreze unor probleme de natura celor precizate de @Hammurabi, insa pe de alta parte sa fii afectat si de disfunctia denumita ejaculare precoce care se produce destul de rapid dupa instalarea excitatiei indiferent de natura acesteia. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), sau a starii de abstinenta prelungita. Insa cel mai pregnant se manifesta in cazul tinerilor/adolescentilor, din cauza neinceperii vietii sexuale, iar in cazul celor care si-au inceput viata sexuala de putin timp, din cauza lipsei de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales ca aceste contacte sa fie intretinute cu una si aceeasi persoana. Doar procedand asa, se va obtine experienta sexuala necesara pentru a putea coordona, controla si retine si intarzia ejacularea pe o perioada dorita. Procedand asa, in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Reiese in mod clar ca NU poate fi vorba de impotenta, asa ca in acest moment singurul tratament de "specialitate" si cu adevarat eficiente se poate reduce la eventuale sedinte de consiliere efectuate de un psihoterapeut sexolog. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat iubita adevarata, unica este cea care trebuie sa stie sa te ''incurajeze'' prin insasi prezenta ei. Ea este cea care in timp si cu rabdare te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Nu înseamnă impotență, înseamnă oboseală, stres și probabil hrană necorespunzătoare.

| Fara7390 explică (pentru Hammurabi):

Adevarul este ca sunt foarte stresat, dorm 3-4 ore pe noapte.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e impotenta, esti tu prea obosit si stresat daca zici ca nu prea dormi noaptea.