| PaXoL88 a întrebat:

de curand am intampinat o problema si ma intrebam daca ma puteti ajuta. A fost prietena mea la mine de curand si ne-am "jucat". Am ajuns in pat si am ramas in chiloti amandoi. Fiind excitati f tare am decis sa trecem un pic mai departe. Mi-am dat chiloti jos si am bagat-o la ea in chiloti prin spate. Cred ca a ajuns si pe langa vagin dar stiu 100% ca nu am introdus-o in vagin pentru ca am simtit si simteam daca intra. Ne-am excitat iar eu eram pe cale sa ejaculez, chiar cand am ejaculat mi-am prins-o in mana si nu am dat afara. Mi-a ajuns pe mana putin si cand m-am mutat cred ca am atins-o cu mana pe chiloti si avea o pata mica pe margine mai sus de vagin. Dupa 1 minut a fost la baie si s-a sters si si-a facut nevoia. Tin sa precizez ca si eu si ea suntem virgini si stiu 100% ca nu am dezvirginat-o. Acum vreau sa stiu. Se poate sa fii ramas gravida? Daca a ajuns un pic pe la vagin? Niste pareri. Nu o luati drept caterinca, e foarte serioasa treaba happy Multumesc

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Da ce, tu ai luat-o în serios treaba? Deloc.
Ai scăpat de data asta, mâine poate nu mai scapi și termini până la capăt.

| Danysan a răspuns:

Cel mai sigur e sa ia pastila de a doua zi Escapelle -Si nu va mai jucati ca dati de belea -Nu cred ca e insarcinata din asa ceva, dar vezi ca nu se sti niciodata :-pFunda?:-D?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa ramana daca inarcinata daca ai ejaculat afara, in contact cu aerul sperma isi pierde calitatea si se altereaza

Răspuns utilizator avertizat
| annna69 a răspuns:

Te°ai terminat inainte sa incepi?laughing)))))))))

| Elsker a răspuns:

Chiar daca e virgina si ejaculezi in ea, fata poate ramane gravida, dar in cazul vostru nu. Data viitoare mai multa grijabig grin

| Ceawdear a răspuns:

Nu stai linistit, e virgina si plus de asta spermatozoidu' trebuie sa sa stea activ in ovul 6 zile, dar degeaba ca e virgina si chiar daca nu te.ai dat drumu' complet in ea. daca era trebuia sa fie un act sexual mai lung. Sper ca te.am ajutat, dar data viitoare te sfatuiesc sa folosesti prezervative.