| anonim_4396 a întrebat:

De foarte putin timp am inceput sa ma inteleg foarte bine cu o colega si o plac foarte mult (sunt clasa a IX-a). Eu sunt cam timid cu majoritatea fetelor, dar cu ea ma inteleg atat de bine incat pot vorbi fara probleme, doar simpla ei prezenta ma face fericit, rade la glumele mele (chiar si la cele nereusite).
Problema mea este ca ea are o prietena foarte buna si mereu când apare ea nu mai stiu ce sa fac, ma blochez si nu mai pot spune nimic (Asta pentru ca acum ceva timp, m-am gandit eu sa intru in vorba cu ea si nu prea a mers bine) pot fi eu doar atunci când suntem singuri si nu intervine nimeni. Pur si simplu nu ma simt bine in preajma prietenilor ei si chiar ma mir cum ea cunoaste asemenea persoane, ea fiind o fata cuminte iar cei pe care ii cunoaste sunt genul ala de oameni care ii vezi la fiecare colt ascultând manele si spargand seminte (nu toti, are multi prieteni normali dar ei nu ma deranjeaza, chiar multi imi sunt si mie prieteni). Întrebarea mea este cum pot face sa nu ma mai intimideze acele persoane?

2 răspunsuri:
| visulmeu a răspuns:

Salut!

-Vorbeste cu ea pe facebook, whatsapp etc. Si intreab-o ce parere are despre tine, ce gen de baietii ii plac, si daca vrei sa fii cu ea, intreab-o daca ar fi pregatita sa aiba o relatie. Daca traiesti la oras, o poti invita la un suc ceva etc, si o conduci acasa. Trimite-mi mesaj daca mai ai nevoie de un sfat ceva.

| roxana123roxi a răspuns:

Să încerci să fi tu însuţi chiar şi în preajma priietenilor ei happy