| sayWhaaat a întrebat:

Deci as vrea sa imi spun si eu of-ul aici, e singurul loc unde pot, si o fac mai mult ca sa ma descarc.
Deci, vorbesc cu o fata din clasa mea de vreo cateva luni pe mess, ore in sir,dar hai sa incep cu inceputul. Eu m-am transferat anul asta acolo, si pot sa spun ca m-am indragostit de ea. Dupa un timp, dupa ce mi-am facut 'curaj' i-am dat add pe mess si cu timpul, am ajuns sa o cunosc, deoarece vorbim foarte,foarte mult. Aici urmeaza problema, dialogul nostru in clasa se apropie de zero, si vreau sa va spun ca e tare ciudat.
Cand ii spun 'neata' nici nu raspunde, imi evita privirea, si va jur, pe mess totul decurge total diferit. Eu sunt o persoana dezinvolta in general, dar de ea mi-e rusine, ma intimideaza.
Nu stiu,situatia asta dureaza de prea multa vreme, deja ma frustreaza. Ce pot sa fac? A mai fost cineva in situatia asta vreodata? sunt doar eu?

Răspuns Câştigător
| HearToFaSpartan a răspuns:

Salut! Frate mi s-a intamplat si mie exact asa cum spui. Ce zic eu ca trebuie sa faci e sa vorbesti ma mult in clasa cu ea mai glumeste cu ea, ghicestei in palma asta e foarte tare, si eu sunt foarte timid dar e amuzant sa o iei de mana si te prefaci ca sti ce faci, trebuie sa vorbesti cu ea mai mult prin clasa nu pe mess si nu fi da niciodata impresia ca esti disperat, asta am facut 1 data apoi mi-am dat seama ca am fost un prost. Bafta!

4 răspunsuri:
| sayWhaaat explică:

Sa vorbesc cu ea mai mult in clasa zici...usor de zis, greu de facut. Ea sta aproape numai in banca, si cand iese din banca, se duce la colegele ei.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru sayWhaaat):

Si care-i problema? stai si tu cu colegele.

| lifeonlyforlove a răspuns:

Eu consider ca trebuie sa discuti cu ea.probabil ca ea la fel e intimidata.eu tot am avut un prieten in clasa cu care discutam mult pe mess dar in clasa vorbeam doar cu fetele, pentru ca e mai interesant.dar am si o prietena care mereu vorbeste cu baietii mess mult dar in realitate tot 0 si baietii ceea imi spuneau mereu ca ea deja ii satura.dar in cazul tau cred ca ea tot te place dar in clasa ii este mai vesel cu fetele.

| adythecurious a răspuns:

Incearca sa o inviti la o intalnire adevarata cand mai vb cu ea pe mess.si apoi vezi ce se intampla dupa intalnire.lasa rusinea.cu rusinea mori de foame.bafta.sa ne zici ce ai reusit