| Hinbrad a întrebat:

E o fata de care imi place in cercul meu de prieteni si as vrea sa fiu cu ea dar nu prea stiu cum sa fac.Adica un prieten a incercat si ea la respins, acum..nu stiu cum a incecat el,dar oricum o sa il intreb ca sa nu repet greseala.O problema ar fi ca ea este putin mai inalta ca mine si ca i sa stricat telefonul deci nu prea o pot intreba daca vrea sa iesim la un film sau in parc.(chiar i sa stricat telefonul, nu imi inchide mie sau ceva de genu pentru ca au sunato si niste prietene de ale ei si nu au putut vorbi cu ea). Cand vreau sa o intreb daca vrea da iesim sa o intreb la telefon (va trebuii sa astept ceva pentru telefon laughing), ca prin mesaj ar fi penibil rau) sau cand ne vedem odata mai multi? Si cum sa o intreb? Ii zic vrei sa iesim maine la un suc sau ceva de genu? Si totusi daca accepta sa iasa cu mine sa o scot la film in parc sau la un suc ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca l-a respins pe el, poate a facut-o fiindca te place pe tine, deci nu are rost sa-l intrebi chestia asta. Ti-a dat insa vreun semn ca te place de-a lungul timpului? Deja vei fi a 2-a persoana care se da la ea din cercul ei de prieteni si poate se va gandi ca trebuie sa il paraseasca, asta in caz ca o dai in bara, ia si asta in calcul. Lasa telefonul, lasa mesajele. Data viitoare cand iesiti toti, trage-o de mana usor mai in spatele grupului si spune-i ca ti-ar face placere sa petreci timp doar cu ea intr-o zi ca sa o cunosti mai bine, pentru ca ti se pare o persoana fascinanta si in timp ce iesiti toti, nu ai cum sa faci asta din cauza galagiei, etc. Adauga apoi "Ce zici de ziua X (alege una cand crezi tu ca ar fi libera)." Daca spune ca are treaba atunci incearca sa o amani, dar fara sa fii prea insistent. La film a devenit deja un cliseu, deci evita asta, oriunde in alta parte, suprinde-o. Daca trece o vreme si nu iti mai da nici un raspuns /nu te cauta, probabil nu te place asa ca nu mai insista ca sa nu fuga si din relatia de prietenie. Evita sa fii prea direct cu ea, si nu-i da apa la moara prea mult, clar stie si ea ca o plac multi baieti deci umbla cu nasul pe sus si cauta unul care sa nu o aprobe in tot ce face si cum se comporta. Spor.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa ajungi in situatia in care pe cat posibil sa fiti doar in 2 si nu cu gasca de prieteni gramada in jurul vostru. Lasa rusinea sau timiditatea de o parte si in mod direct adreseaza-i pur si simplu intreabarea daca ea are sau simte vreo atractie fata de persoana ta si daca are/simte asa ceva, de ce natura sunt acestea. In functie de raspunsul primit vei putea sa o inviti in mod direct sa iesiti la o plimbare cu rolele, cu biciletele, sau sa consumati o ingheta, o prajitura sau un suc, sau....sa ramaneti tot asa ca si acum. Curaj deoarece procedand astfel o vei pune in situatia in care ea va fi obligata sa-ti dea un raspuns de ori, ori, de a o incurca sau... incuraja. Succes!

| Hinbrad explică:

Ai vreo idee unde ar fi mai specialAm 14 ani deci nu prea stiu un loc special sau ceva de genu.E un copac in herastrau in care ii place foarte mult sa stea. Putem merge acolo cred.Si totusi la mine e si naspa ca sunt un pic mai scund ca ea deci asta s-atr puteasa fie o problema

| WaterDrop a răspuns (pentru Hinbrad):

Mi-ai dat mesaj dar tu le ai blocate.Deblocheaza optiune asta daca doresti si raspuns laughing

| Hinbrad explică (pentru WaterDrop):

Gata le-am deblocat nici nu an stiut ca sunt blocate