| Siksaksok a întrebat:

imi place de o fata cu un an mai mare decat mine si este foarte frumoasa. De cate ori ma intalnesc cu ea nu stiu ce sa o intreb ma emotionez in prezenta ei. Ea nu imi da prea multa atentie. Cum as putea sa o cuceresc? Dati-mi va rog niste sfaturi despre ce sa vb cu ea cand o vad. Imi place de ea foarte mult si nu stiu cum sa o cuceresc. Dau funda si vot la toti!

Răspuns Câştigător
| danutyqwe a răspuns:

Daca e cu un an mai mare ca tine, sansele iti scad din start, dar... Intr'o posibila incercare de cucerire:
Pastreaza'ti calmul in discutia cu ea. Vorbeste constant, nu ridica tonul vocii. Ascult'o si raspunde'i competent. Fi calm si controlat. Fa'o sa roseasca o data, de doua ori cu un compliment subtil, si deja ai progresat. Mult noroc happy

2 răspunsuri:
| extreme0708 a răspuns:

Ai putea incepe conversatia printr-un "Ce mai faci?" si de aici conversatia va curge de la sine atata doar sa nu te panichezi sau sa te emotionezi prea tare.
O sa vezi ca dupa ce vorbesti cu ea de cateva ori totul va fi bine iar daca ea este fata potrivita pentru tine te va cauta si asa o sa ajungeti sa iesiti sa vorbiti mai mult si sa fiti prieteni iar mai apoi sa aveti o relatiehappy

PS. Sa nu te grabesti, ai rabdare!