| Dragos_5226 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa mea ( sunt clasa a 7-a) si ieri mi-am luat inima in dinti si i-am zis ca imi place de ea (pe facebook).

Ea a spus ca ii cam place de altcineva sad.
Si a spus ca ramanem prieteni.

Credeti ca a mintit cand a spus ca ii cam place de altcineva?

Si cum o pot face sa ii placa de mine?
Ce sa-i spun?

11 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Da,poate te-a mintit,ca sa vada ce vei face tu incontinuare,pana unde ai de gand sa ajungi!

Dar poate a zis adevarul,daca vrei s-o faci sa te placa,fa glume cu ea, radeti, iai apararea, ajut-o cand are nevoie, mai punete langa eawinking.

| gingergirl1 a răspuns:

Din moment ce ti-a spus ca ii place de alt cineva, asta e! Sunt multe fete in lumea asta!laughing
Stiu ca e greu sad dar din pacate dragostea cu forta nu se face! sad
Dar puteti ramane amici!winking

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Hai sa-ti spun un secret acum.u te-ai aruncat in fata acuma.foarte bine.ea tea respins.u inca o vrei.u acum trebuie sa faci exact ce ti-a spus ea adica "sa ramaneti prieteni". imprietenestete bine bine cu ea, comportante frumos iai aparerea etc dar in acelasi timp comportate de parca nu te intereseaza o relatie cu ea.adica sa nu zambesti pana la urechi, sa nu fii ca un catelus(sa faci imd ceti cere ea) etc.ea o sa vada ca u esti un baiat ok, ca esti greu de obtinut(in acel moment) pentru ca tea refuzat si magiclaughing isi va schimba parerea si o sa alerge ea dupa tine.iar cand o sa faca asta nu te da rpd.fi si u exact cum o fost ea.pt mine o functionat planul asta. sper ca si pentru tinehappybafta..inca ceva. daca poti incearca sa te dai la prietena ei cea mai bunawinking.

| InstinctKDZ a răspuns:

Ramaneti prieteni si tineti legatura bag`o in seama vorbeste cu ea o sa simta si ea la fel pentru tine dar deocamdata ii place de altcineva deci te multumesti cu prezenta ei.Bafta!

| valeriospinachi a răspuns:

Pai tu stai un timp si uite la ea daca se intilneste cu cineva daca ii place de cineva. ca ele zic ca le placede altcineva doar ca sa scape. pe urma fa in asa fel sa ii placa de tine,, afla genul de fata care este ea,, daca ii place banii fa-o pe bogatu, daca romanticismu pe romanticu,,, la multe le plac banii si romantica,, asa ca succes,, prima ce fa afla daca are pe cineva si pe dinsa afla ce fel de persoana este

| hellokitty_6823 a răspuns (pentru valeriospinachi):

Nu cred ca o fata de clasa a 7-a se gandeste la bani. laughing;-)

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru hellokitty_6823):

Deacod cu tine

| Robyrobertadecaramel a răspuns:

Pai...e bine ca ti.ai luat inima in dinti si i.ai spus..eu zic sa o lasi pentru cateva zile si sa vezi daca poti vorbi sincer cu ea...sa ii spui ceea ce simti in continuare si ea va vedea ca tu esti sincer si chiar o placi si o sa isi dea seama ca merita sa fie mai apropiata de tine! eu te incurajez iti doresc mult succes si sa nu renunti! E cel mai important! astfel, ea va vedea ca nu renunti si ca ea inseamna ceva cu adevarat pentru tine! bafta in continuare! pwwp.

| Dragos_5226 explică (pentru Robyrobertadecaramel):

Despre ce sa vb cu ea?
Dami niste expleme de intrebari
plss

| Robyrobertadecaramel a răspuns (pentru Dragos_5226):

HM!?!?! pai ar trebui sa te porti frumos cu ea, sa ai rabdare:Atentiebig grinaca te vei repezi o sa creada despre tine ce nu trebuie... vorbeste.i despre lucruri care ii plac, si arata.i ca iti pasa de ea, si nu te da batut indiferent de reactia ei!"