| AlexAlexu123 a întrebat:

Imi place de o fata si as vrea sa fiu cu ea. O cunosc de 5 ani si ne intelegem foarte bine, suntem cei mai buni prieteni dar eu as vrea mai mult. Acum aproape 3 ani i-am spus ca o plac si ea a spus la fel. Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus da (in acel moment eram singuri dar peste putin timp a venit prietena ei si gura mi-a luat-o pe dinainte si i-am zis ca sunt cu ea.....in acel moment mi-a zis ca totul a fost o gluma dar si acum sunt sigur ca nu a fost, faptul ca am spus ce era intre noi cred ca a deranjat-o). Cum as putea sa o fac sa ma placa iar?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai 14 ani si ne spui ca iti place de o fata inca de cand aveai 9 ani, si la varsta de 11 ani i-ai spus ca o placi. Precoce barbatel! Atuci ea te-a acceptat si apoi te-a si refuzat! Dupa 3 ani de asteptare, te-ai hotarat sa ne intrebi ce-i de facut! Intr-adevar, iubirea nu are varsta si drept urmare tu poti sa o iubesti in continuare si sa-i propui zilnic sa fie iubita ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asa, pe cand aveam eu 9 ani m-am imbarligat cu una, care acum e plecata din tara pentru 2 saptamani, si din imbarligatura aia am dedus eu ca o plac, acum nu am gustat din ea sa vedem ce gusta are dar o plac, faptul ca o alta prietena m-a deranjat cand voiam sa gust din ea m-a dat total peste cap si de nervi am alergat-o p-aia s-o musc dar n-am prins-o, vreau sa intreb cu ce fel de condimente sa ma dau ca sa ma placa si prietena mea? Draga Alex, daca ai minte si iti dai seama ce am dorit eu sa scriu vei sti singur ce sa faci pentru a te placea fatawinking

| BlueViP a răspuns:

Poate ca iubirea e doar impatie. Merita sa strici o prietenie frumoasa pentru o poveste care va distruge tot?

| MisterRip a răspuns:

Revin din nou.Ea pe tine te vede ca pe un prieten tu esti in frendzone pentru ea adica in zona de prietenie, si atata timp cat esti acolo ea niciodata nu va fi cu tine. Trebuie sa iesi de acolo, si asta cat de curand, e cam greu, dar trebuie s-o faci. Daca iti zice doar prietenii zii asa ( ia-ti un catel ca amic, eu vreau ceva mai mult), deci de azi inainte vorbeste foarte rar cu ea, si foarte direct fara lalaiala multa, direct la obiect cu orice tear intreba ea, si cel mai important, NUI VORBII CA UNEI PRIETENE, gandeste ca e o fata noua ce vrei so seduci "cuceresti" scoateo la un suc, si fa chino(atingeri) daca o atingi si ea se simnte bine in legatura cu asta, sansele ca sa mai fii prieten scad dramatic de mult;-), frumos nu? Deci tu ca sa fii cu ea, trebuie sa-i arati ca esti un partener de relatie, unu sexi aratos si bun, nu o canapea de psiholog ( prieten), cu barbatul cu care vrea ea sa fie. Deci cicou mic, vorbeste foarte direct si cat mai rar cu ea, si dao in sentimente usor usor, nu deodata, si daca te descuri e a ta. Ps: fara flori cadouri prostesti, scoateo la o cafea plimbare e de ajuns, ca altfel vei intra altundeva si nu vrei asta. Hai bafta si nu uita ( iesi din zona aia de prietenie daca o vrei) fi sexiii si atragator pentru ea.

| bLackArt11 a răspuns:

LoL+Wtf+rolling on the floor)))