| ღAnonimaღ a întrebat:

Imi place de un baiat mai mare decat mine cu 2 ani. El este in a 12-a, iar eu in a 10-a. Nu ne cunoastem, nici macar nu ne salutam. As vrea sa il fac sa intre in vorba cu mine dar nu stiu cum. A fost un concurs la noi la scoala si seara l-am felicitat pe facebook pentru dansul pe care l-a facut, dar nu mi-a raspuns. Si prietenei mele ii place de el, dar ea e disperata. Il tot contacteaza, il saluta cand il intalneste, dar el nici macar nu o baga in seama. Poate si-a facut o parere proasta despre ea si nu vreau sa aiba si despre mine, de aceea nu am insistat sa intru in vorba cu el. Eu sunt cam copila pe langa el si eu asta cred ca e problema. Mai are rost sa sper la el sau sa il uit? Poate imi dati voi niste sfaturi. Va multumesc mult!

1 răspuns:
| Devyd a răspuns:

Pai poate baiatul respectiv are deja o prietena, te ai gandit la treaba asta?
Daca e arogant si are impresii poti sa il uiti deja, ai putea sa rogi pe cineva sa iti faca cunostiinta cu el ( prieten comun )