| ღAnonimaღ a întrebat:

Imi place de un baiat mai mare ca mine cu 2 ani. Eu am 16, el imediat face 18. Nu stiu cum sa il fac sa imi dea macar putina atentie sau macar sa intre in vorba cu mine. Nu ne cunoastem, nici macar nu ne salutam. I-am dat lke la cateva poze pe facebook dar nici un rezultat. Il vad uneori in pauze ca se uita la mine, sau poate doar asa in trecere. Am vazut ca ii plac fetele mai inalte si care au corp frumos. Eu sunt inalta doar ca sunt slaba. Imi puteti spune a rog ce sa fac sau sa renunt la el?

Răspuns Câştigător
| DianeSmileyFaces a răspuns:

In primul rand fi tu insuti, fie ca te place sau nu, un baiat se uita prima data la defecte si daca ii plac, te place si pe tine.Fi indrazneata ca sa il poti cunoaste si cucerii,dar nu te lasa prea usor pentru ca uni baieti, pot sa isi bata joc de tine, arata-i cine esti, ce vrei, baietilor le place asta nu le place falsitatea dar, cel mai important comunica cu el si bagate in vorba cu el.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Renunta in primul rand la povesti si apoi ai sa realizezi ca dorinta ta face parte dintr-o poveste. Realitatea inseamna si putinta. Daca pe baiat nu-l intereseaza persoana ta, nu ai ce face. Ghinion.